abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:22 | IT novinky

    Internetový prohlížeč Ladybird ohlásil tranzici z programovacího jazyka C++ do Rustu. Přechod bude probíhat postupně a nové komponenty budou dočasně koexistovat se stávajícím C++ kódem. Pro urychlení práce bude použita umělá inteligence, při portování první komponenty prohlížeče, JavaScriptového enginu LibJS, bylo během dvou týdnů pomocí nástrojů Claude Code a Codex vygenerováno kolem 25 000 řádků kódu. Nejedná se o čistě autonomní vývoj pomocí agentů.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    dnes 15:55 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 148.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově lze snadno povolit nebo zakázat jednotlivé AI funkce. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 148 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 22.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 22.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | Humor

    X86CSS je experimentální webový emulátor instrukční sady x86 napsaný výhradně v CSS, tedy bez JavaScriptu nebo dalších dynamických prvků. Stránka 'spouští' assemblerovový program mikroprocesoru 8086 a názorně tak demonstruje, že i prosté CSS může fungovat jako Turingovsky kompletní jazyk. Zdrojový kód projektu je na GitHubu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    dnes 12:11 | Nová verze

    Po šesti letech byla vydána nová verze 1.3 webového rozhraní ke gitovým repozitářům CGit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.1 linuxové distribuce Lakka (Wikipedie), jež umožňuje transformovat podporované počítače v herní konzole. Nejnovější Lakka přichází s RetroArchem 1.22.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:11 | Nová verze

    Matematický software GNU Octave byl vydán ve verzi 11.1.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vedle menších změn rozhraní jsou jako obvykle zahrnuta také výkonnostní vylepšení a zlepšení kompatibility s Matlabem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 21:44 | Nová verze

    Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 15.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti Collabora. Vypíchnout lze Lua shell umožňující psát správu oken v jazyce Lua.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 29 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 18:22 | IT novinky

    Ústavní soud na svých webových stránkách i v databázi NALUS (NÁLezy a USnesení Ústavního soudu) představil novou verzi chatbota využívajícího umělou inteligenci. Jeho posláním je usnadnit veřejnosti orientaci v rozsáhlé judikatuře Ústavního soudu a pomoci jí s vyhledáváním informací i na webových stránkách soudu, a to i v jiných jazycích. Jde o první nasazení umělé inteligence v rámci webových stránek a databází judikatury českých soudů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (12%)
     (26%)
    Celkem 953 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    4.3.2006 20:52 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux na Pentium 200Mhz
    Možná by se tam to jádro 2.6 nějak nacpat dalo, ale 2.4 by bylo lepší. (2.2 si už moc nepamatuju.) Proti Linksům a Dillu mám totéž, co proti starému Netscapu - neumějí zobrazit mnoho dnešních stránek. Vim, mcedit, pine, pico - to jsou takové dobré nenáročné editory na psaní TeXu. Gnuplot je vynikající.

    Pohodlná práce je taková, jaká uživateli vyhovuje. S 286 jsem si moc nepohrál, ale když už, tak to taky celkem ušlo. DOS moc náročný nebyl. :-)

    X na 486 bych chtěl vidět. Před sedmi lety jsem měl Am5x86@133 MHz s 16 MB RAM a grafiku Diamond/S3 Vision864 (1 MB), ale Xek jsem se nedočkal. (Možná jsem to neuměl, možná mi to nešlo.) Dnes by to šlo bez problémů. :-) Jen si nedovedu představit, co bych na takové 486 dělal. Asi jen ten TeX. :-)

    I dnes jsou poměrně nenáročné programy, jako je Abiword či Gnumeric, jen ta nenáročnost je na jiné úrovni. :-) Postupně žádají vyšší a vyšší verze GTK+ (Abiword 2.6.0 a Gnumeric 1.6.0 chtějí GTK+ 2.6), takže požadavky na paměť rostou. Zkusil jsem si okopírovat systém na starý 1,2 GB disk (WDAC21200, mám ho pořád zapojený), RAM jsem omezil na 32 MB a jelo to (v XFCE 4.2 na X.org 6.8.2 (VESA) na jádře 2.6) jen tak tak. Ale na 128 MB je to naprosto OK i s FireFoxem (který nestydatě polyká paměť) a ještě trochu paměti zůstane jako rezerva. :-)

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.