abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.12. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout vylepšenou podporu Waylandu. Nejnovější darktable by měl na Waylandu fungovat stejně dobře jako na X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.12. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    21.12. 01:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 17:22 | IT novinky

    Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    19.12. 17:00 | Komunita

    Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (33%)
     (2%)
     (10%)
     (2%)
     (1%)
     (2%)
     (16%)
     (19%)
     (14%)
    Celkem 83 hlasů
     Komentářů: 18, poslední včera 15:30
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    16.5.2006 23:08 SalaWierLord
    Rozbalit Rozbalit vše Pomalost Mandriva Linuxu
    Ahoj. Mám notebook s procesorem Intel celeron 1,4GHz, 224RAM(z toho 32MB grafika), 30GB hardisk 4200ot/min. Mám nainstalovaný z netu stažený Linux Mandriva 2006 KDE 3.4. Můj Linux je děsně pomalý. Stačí mít puštěný pár jednoduchých aplikací(konsole, Kopete, KCalc, XMMS) a při kliknutí na ikonu "zobrazit pracovní plochu" to někdy trvá i sekundy a přehrávání mp3 zastaví. Stejně tak se zastaví, když spustím aplikaci(např:Kget).:-( To nemusím mít puštěnej ani OOo(uvažuju o Koffice, protože OOo je nenažranej(pouští se mi 35s(30s))). Když chci v Gimpu upravit fotku, tak mám nervy v kýblu, jak stále jen čekám. KAT jsem dávno odinstaloval. Při instalaci jsem vybral "balíčky pro workstation". Ze serverových služeb jsem si nainstaloval Sambu, kterou používám. Zdá se mi nenormální, aby můj Mandriva 2006 Linux byl takhle líný. Předtím jsem měl Mandrivu 2005 LE a ta běhala mnohem rychleji. Na stejným stroji mám i Win XP. Když pracuju v Linuxu, tak 60% mý práce v KDE strávím koukáním na kurzor přesýpacích hodin. :-(

    Dokonce i prohlížení www stránek mi jede asi 10krát pomaleji než ve win. Ve win to frčí jako vítr. Přitom stahování dat docela valí, tak jak má. Mám 512kbps. Zkoušel jsem opakovaně měřit v IceWM v Konqueroru a načtení třeba www.zive.cz trvalo 15s. V Opere 20s. Firefox 17s. Přihlašování na mail na seznamu většinou pod půl minuty nešlo. V Lynxu za 10s. Otevření stránek jako www.root.cz trvá průměrně 15s. Otevření seznamu asi 5s a google 2s. V KDE je to asi o 30% horší. Zdá se mi, že když někdy podruhý kliknu na odkaz, tak se teprve začne otevírat. Měřil jsem rychlost stahování ve Win: 515kbps Z Netu stahuju v klidu 60KB/s. Ve win(Mozilla) se mi seznam otevře za 0,5s, google během mrknutí. Stránky jako www.zive.cz nebo root do 2s. Přihlášení na email na seznamu za 6s. Nevíte, kde dělám chybu?

    Rozdělení disku: /dev/hda1 9,3GB /mnt/win_c (Windows XP) FAT32 /dev/hda5 2,9GB / root EXT3 /dev/hda7 547MB swap Linux swap /dev/hda8 5,8GB /home domovský adr. EXT3 /dev/hda6 9,3GB /mnt/win_d SKLAD FAT32

    Podotýkám, že jsem začátečník.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.