abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    včera 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    7.5. 18:33 | IT novinky

    Apple představil (keynote) iPad Pro s čipem Apple M4, předělaný iPad Air ve dvou velikostech a nový Apple Pencil Pro.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (63%)
     (8%)
     (13%)
     (16%)
    Celkem 150 hlasů
     Komentářů: 11, poslední dnes 18:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    26.12.2006 22:01 SixtyNine
    Rozbalit Rozbalit vše Programovanie Windows GUI v Perle - ktore vyvojove prostredie pouzit?
    Zdravim vsetkych, potreboval by som poradit od niekoho, kto ma viac skusenosti. Uz niekolko rokov sa OS Win* venujem len okrajovo a v blizkej dobe by som mal programovat pre Win* typicku obchodnu aplikaciu (specificke moduly, ktore nie su bezne sucastou ponukanych hotovych rieseni, GUI, formatovane reporty, kopa dialogov, pristup do SQL databazy - tabulky s radovo 100000 zaznamami, pre cca 30 sucasne pracujucich klientov, klucove data synchronizovat s uctovnym 'podvozkom', ktorym je teraz Navision Attain, ale o rok to zrejme bude nieco ine).
    Mojim problemom je, ze neviem, ake vyvojove prostredie/programovaci jazyk/ prekladac/databaza by bola najvhodnejsia pre programovanie vo Windows. Idealne by bolo urobit to na nejakej multiplatformnej baze, cca tretina klientskych PC by mohla byt s OS Linux. Co sa tyka Windows, poznam len vyvojove prostredie Visual FoxPro, kedysi som v tom hodne pracoval, tvorba GUI v nom bola vcelku vyhovujuca... Relativne dobre poznam Qt3, v Linuxe som ale Qt programoval v Perle, ktory sa mi pre riesenie mojich uloh zdal ovela efektivnejsi, ako C++. Teraz som upgradol na Qt4, skusil som to aj pod Windows, vsetko OK, ale nikde som sa nedocital, ci je mozne pisat aj vo Windows kod v Perle, alebo je nutne programovat v C++.
    Inac Qt4 nie je podmienkou, moze to byt cokolvek ine, rad by som sa vyhol .NET a Jave.
    Najcastejsie pouzivanym objektom je 'databrowser', bolo by fajn, keby bol vo vyvojovom prostredi nejaky uz hotovy, ktory vie zobrazit pohlady na tabulky, editovat, triedit a filtrovat data, moznost farebneho odlisenia dat podla obsahu a pod...
    Takze zhrniem: komplexna GUI aplikacia pre Win* (lepsie multiplatformna, ale nie webova), v idealnom pripade moznost pisat kod v Perle, ale C++, alebo cokolvek ine nevadi...
    Budem vdacny za kazdu radu, pripadne pokial by to pre niekoho bolo zaujimave, vzhladom na rozsah projektu hladame este 2-3 kolegov, ktori by sa na tomto projekte podielali (zacat to ma v IIQ 2007, hotove ma byt koncom 2008).

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.