abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 580 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    26.12.2006 22:01 SixtyNine
    Rozbalit Rozbalit vše Programovanie Windows GUI v Perle - ktore vyvojove prostredie pouzit?
    Zdravim vsetkych, potreboval by som poradit od niekoho, kto ma viac skusenosti. Uz niekolko rokov sa OS Win* venujem len okrajovo a v blizkej dobe by som mal programovat pre Win* typicku obchodnu aplikaciu (specificke moduly, ktore nie su bezne sucastou ponukanych hotovych rieseni, GUI, formatovane reporty, kopa dialogov, pristup do SQL databazy - tabulky s radovo 100000 zaznamami, pre cca 30 sucasne pracujucich klientov, klucove data synchronizovat s uctovnym 'podvozkom', ktorym je teraz Navision Attain, ale o rok to zrejme bude nieco ine).
    Mojim problemom je, ze neviem, ake vyvojove prostredie/programovaci jazyk/ prekladac/databaza by bola najvhodnejsia pre programovanie vo Windows. Idealne by bolo urobit to na nejakej multiplatformnej baze, cca tretina klientskych PC by mohla byt s OS Linux. Co sa tyka Windows, poznam len vyvojove prostredie Visual FoxPro, kedysi som v tom hodne pracoval, tvorba GUI v nom bola vcelku vyhovujuca... Relativne dobre poznam Qt3, v Linuxe som ale Qt programoval v Perle, ktory sa mi pre riesenie mojich uloh zdal ovela efektivnejsi, ako C++. Teraz som upgradol na Qt4, skusil som to aj pod Windows, vsetko OK, ale nikde som sa nedocital, ci je mozne pisat aj vo Windows kod v Perle, alebo je nutne programovat v C++.
    Inac Qt4 nie je podmienkou, moze to byt cokolvek ine, rad by som sa vyhol .NET a Jave.
    Najcastejsie pouzivanym objektom je 'databrowser', bolo by fajn, keby bol vo vyvojovom prostredi nejaky uz hotovy, ktory vie zobrazit pohlady na tabulky, editovat, triedit a filtrovat data, moznost farebneho odlisenia dat podla obsahu a pod...
    Takze zhrniem: komplexna GUI aplikacia pre Win* (lepsie multiplatformna, ale nie webova), v idealnom pripade moznost pisat kod v Perle, ale C++, alebo cokolvek ine nevadi...
    Budem vdacny za kazdu radu, pripadne pokial by to pre niekoho bolo zaujimave, vzhladom na rozsah projektu hladame este 2-3 kolegov, ktori by sa na tomto projekte podielali (zacat to ma v IIQ 2007, hotove ma byt koncom 2008).

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.