abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:44 | Zajímavý software

    Asterinas (GitHub) je v Rustu napsané jádro operačního systému poskytující s jádrem Linux kompatibilní ABI. Vydána byla verze 0.18.0. První distribucí postavenou nad jádrem Asterinas je Asterinas NixOS. Nejedná se o oficiální projekt NixOS a nemá nic společného s NixOS Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Zajímavý článek

    Podrobně byla rozebrána kritická zranitelnost v nf_tables (CVE-2026-23111). Další lokální eskalace práv na Linuxu. V upstreamu byla zranitelnost již v únoru opravena. Ve zdrojovém kódu stačilo odstranit 1 vykřičník.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | Nová verze

    Evropská komise (EK) nařídila americké společnosti Meta, že musí znovu umožnit bezplatný přístup konkurenčním obecně zaměřeným asistentům umělé inteligence (AI) k WhatsAppu a tento přístup musí zachovat až do ukončení antimonopolního šetření. Opatření je dočasné a má zabránit vážnému a nevratnému poškození konkurence na rychle rostoucím trhu s obecnými AI asistenty. Meta uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 11:44 | IT novinky

    Společnost Anthropic představila AI modely Claude Fable 5 a Claude Mythos 5. Claude Fable 5 je první model třídy Mythos určený pro běžné použití.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.24.0, tj. první z nové řady 3.24, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 03:33 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři v Rustu napsaného mikrokernelového unixového operačního systému Redox OS (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za květen. Vypíchnout lze nový scheduler EEVDF nebo port desktopového prostředí Xfce na Redox OS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.6. 22:22 | Komunita

    Upozornění pro uživatele Asahi Linuxu: Neaktualizujte macOS na verzi 27 Golden Gate! Apple změnil detekci spouštěcích oddílů. Po aktualizaci oddíl s Asahi Linuxem nevidí. Snad je to jenom chyba.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    9.6. 15:11 | Komunita

    Na webu konference Den IPv6, která se konala 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, jsou nyní k dispozici všechny prezentace (v PDF) a jejich videozáznamy. Organizátory konference byly i letos sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.

    VSladek | Komentářů: 0
    9.6. 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.1.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Vypíchnout lze vylepšené vyhledávání nebo podporu Pixel Motion Photos. Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    9.6. 11:44 | Pozvánky

    Přihlaste svou přednášku na další ročník konference LinuxDays, který proběhne 3. a 4. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích. Příjem témat poběží do konce prázdnin, pak proběhne veřejné hlasování a následně sestavení programu.

    Petr Krčmář | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (27%)
    Celkem 1871 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    30.5.2008 13:51 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ceka Vas socialismus...
    Timto prohlasenim ovsem nic nevyresis, a pokud se kvuli tomu dostane ekonomika do potizi, ovlivni to i tebe, bez ohledu na to, jak moc si rikas "dobre jim tak".
    Ekonomika se do potíží nedostane kvůli pár blbcům.
    Kdyz je nekdo chudy a nevzdelany, neznamena to nutne, ze je blby
    To jsem neřekl.
    Kdyz na nej zautoci 24 hodin denne reklamy, ktere mu busi do hlavy, ze vsichni si pujcuji a jak je to uzasne, skvele a vyhodne, tak neni jeho vina, ze tomu podlehne - nema dusevni stit, ktery by mu rekl "v tom bude nejaky hacek, pojdme si o tom zjistit vic".
    Každý má možnost se k informacím dostat - někoho se zeptat třeba. Každý má možnost něčemu nevěřit. Už přes deset let nás TV Nova (a o rok míň i ČT) bombarduje zprávami o tom, že (ve zkratce) lidi jsou svině a spousta z nich se snaží vymyslet, jak oškubat ty ostatní. Jeden by řekl, že to je dostatečná doba, aby si všiml i největší zabedněnec a hledal podraz.
    Je to totez, jako kdyz podvedou nebo zneuziji dite - to dite se neumi plnohodnotne branit a nema dost zkusenosti, aby rozpoznalo hrozici nebezpeci. Znamena to, ze dite je blbe? Samozrejme, ze ne!
    Děkuji za tenhle příklad. Dítě se od dospělého liší v několika věcech. Předně je to věk, ale, a to je tady důležitější, existuje něco jako způsobilost k právním úkonům. Dítě je blbé, proto je chráněno i před uzavřít takovéhle půjčky.

    Dospělý má "mít rozum", takže zákon tvrdí, že po dovršení 18 let už tuto způsobilost má a že je schopen ochránit se sám. Tvrdíš, že ne? Já s tebou souhlasím, jsem pro to neuznat tuto způsobilost každému, ale jenom tomu, kdo o ni bude sám stát a složí nějakou jednoduchou zkoušku. O ty ostatní se bude starat někdo jiný - bude jim přiděleno nějaké bydlení, budou chodit do práce, ale z peněz dostanou jenom kapesné ve výši podle toho, kolik si toho zařídí sami. Budou jezdit na dovolenou tam, kam jim bude přiděleno, pokud si z kapesného neušetří na víc. A samozřejmě - nebudou mít volební právo.

    Jak jednoduché, že? Žádná rizika, žádné velké výhody. A pro ty ostatní obráceně - do čeho ses (vlastní blbostí, nepatří do toho třeba ztráta zaměstnání nebo pracovní schopnosti) namočil, to si taky vypiješ a nikdo ti pomáhat nebude.
    Quando omni flunkus moritati

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.