abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:22 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:22 | IT novinky

    T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:44 | Nová verze

    Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.9. 21:00 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    9.9. 18:33 | Nová verze

    Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    9.9. 12:22 | IT novinky

    Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    9.9. 11:44 | Pozvánky

    Organizátoři konference LinuxDays 2025 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 4. a 5. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta šikovných lidí. Vstup na akci je zdarma.

    Petr Krčmář | Komentářů: 7
    8.9. 22:00 | IT novinky

    Uživatelé komunikátoru Signal si mohou svá data přímo v Signalu bezpečně zálohovat a v případě rozbití nebo ztráty telefonu následně na novém telefonu obnovit. Zálohování posledních 45 dnů je zdarma. Nad 45 dnů je zpoplatněno částkou 1,99 dolaru měsíčně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.9. 18:44 | Zajímavý článek

    Server Groklaw, zaměřený na kauzy jako právní spory SCO týkající se Linuxu, skončil před 12 lety, resp. doména stále existuje, ale web obsahuje spam propagující hazardní hry. LWN.net proto v úvodníku připomíná důležitost zachovávání komunitních zdrojů a upozorňuje, že Internet Archive je také jen jeden.

    🇵🇸 | Komentářů: 29
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (83%)
     (7%)
     (2%)
     (2%)
     (4%)
     (2%)
    Celkem 161 hlasů
     Komentářů: 12, poslední včera 13:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    23.1.2009 14:59 toxin | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Apache2 - obrana před nárazovým zatížením

    Ahoj. Mám následující konfiguraci:

    HP DL 140 G3 - web server

    1x INTEL Dual-Core XEON 1,6GHz /1066 FSB CPU, 4MB Level 2 cache,

    RAM 3072MB ECC Registered

    2x HDD 36GB SAS 2.5 Hot Plug Hard Drive 15K (RAID 1)

    operační systém Debian Linux etch - 2.6.18-4-686 s Apache2.2

    HP DL 380 G5 4M MOD-FX Svr, 1U - databázový server

    2x INTEL Dual-Core XEON 2,33GHz /1333 FSB CPU, 4MB Level 2 cache,

    RAM 8192MB ECC Registered

    4x HDD 72GB SAS 2.5 Hot Plug Hard Drive 10K (RAID 10)

    operační systém Windows 2003 Server R2 x64

    Na webovém serveru běží Apache2.2, který hostuje web. Připojuje se na databázový server s instalovaným Firebirdem 2.5. Oba servery jsou v jedné síti s 1gbps konektivitou. 100mbit směrem do internetu. To tedy k zapojení. Můj problém je v tom, že když dojde k nárazovému zatížení web serveru tak se stane nedostupným. Je tam sice nějaká restrikce na straně: apache - nastavení maxclients, startservers, atd..., na webu je přímo omezení v php skriptu na počet sessions - když je překročeno tak se servíruje jenom statická stránka s informací o přetížení serveru.

    Jinou ochranu v současnosti proti přetížení apache nemám. Stává se dost často, že server je natvrdo nedostupný nebo načtení stránky trvá příliš dlouho, CPU jede na 100 procent. Zkrátka nestíhá. Tzn. jít cestou posílení konfigurace serveru - to možné je, ale neřeší to zcela a nebo nějak zatížení řídit.

    A já se práve ptám jak ono řízení řešit? Napadlo mě před to dát nějakou proxy, která by to řídila. Jak řešit nasazení Apache v masivním provozu? Tipy, triky :)? Budu vděčen i za nakopnutí :)...

    Díky, H.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.