abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:00 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na sérii bezpečnostních záplat (CVSS 9.9) v produktech Cisco řešících kritické zranitelnosti umožňující obejití autentizace, eskalaci oprávnění, vzdálené spuštění kódu a odepření služby. Úspěšné zneužití může útočníkům umožnit získat neoprávněný přístup k dotčeným systémům, kompromitovat zařízení Cisco Catalyst SD-WAN a Cisco IOS XE, spustit libovolný kód, zpřístupnit citlivé informace nebo narušit dostupnost postižených systémů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 15:33 | IT novinky

    Soud v americkém státě Nové Mexiko ve čtvrtek nařídil internetové společnosti Meta Platforms zaplatit 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard Kč) za újmy, které její platformy působí mladým lidem. S přihlédnutím k dřívějšímu verdiktu tak má společnost celkem zaplatit 942 milionů dolarů, což je malý zlomek jejího ročního výnosu, který loni činil 60 miliard dolarů. Čtvrteční verdikt firmě také nařizuje, aby změnila způsob, jakým její

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    dnes 12:44 | Humor

    Mark Russinovich (CTO v Microsoft Azure) se na LinkedIn pochlubil svým projektem MS Paint Doom napsaným pomocí Claude. Hru Doom umožňuje hrát v programu Malování (Microsoft Paint). Malování funguje jako monitor. Herní engine (ViZDoom) běží na pozadí a každý vykreslený snímek hry vkládá automaticky přes schránku (clipboard) do Malování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 08:00 | IT novinky

    Platformy ChatGPT i Roblox by mohly být zařazeny na seznam mimořádně velkých on-line platforem nebo internetových vyhledávačů, na něž se vztahují zvláštní podmínky podle nařízení o digitálních službách (DSA). Vzhledem k tomu, že ChatGPT i Roblox oznámily počet uživatelů nad prahovou hodnotou DSA, je toto označení „rozhodně možné“ a mohlo by „přijít dříve či později“. On-line platformy a vyhledávače zařazené na seznamy DSA musejí

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    5.8. 17:00 | Zajímavý software

    Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.8. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    4.8. 11:44 | Nová verze

    Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2343 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    30.11.2009 20:20 ZdenekPetron
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ovladac pro ATI HD3200 na Mandrivu
    Osobně si myslím, že problém je v poslední verzi proprietálních ovladačů. Mám prodobný problém na opensuse s ovladači Catalyst 9.11 A v tom případě poslední rada, použít proprietální ovladače z distribučních repozitory může být průchozí. Použití svobodných ovladčů je samozřejmě také možné, ale v současnosti nevím jaký je stav vývoje. Vzhledem k tomu že jsi napsal že máš benq 21,5 odhaduji, že to může být ten nejlevnější monitor s fullHD rozlišením 1920x1080. Pak bych čekal, že jedna z důležitých činností bude i sledování filmů a v tom případě za nezbytné považuji zprovoznění akcelerace na grafice. Tedy aby přepočítání rozlišení, aliasing a dekódování videa dělal čip grafické karty a ne procesor. Nevím jestli tohle umí svobodné ovladače. Pokud ne tak je beru za nepoužitelné. Ještě bych na tvém místě zkusil nějaké live distribuce a podíval se jak to dělají. O mne na stejném hardware jede bez problému starší instalace Ubuntu Ultimate 2.2, včetně 2D a 3D akcelerace, a velmi dobrá v podpoře akcelerací bývá distribuce Sabayon. Takže zkusit a podívat se jak to mají nastavené ony. Ale moc dobře tě chápu, člověka to štve, mám systémy na to, abych na nich pracoval a ne řešil problémy s OS, navíc když už to někomu funguje.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.