abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.6. 15:22 | IT novinky

    Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    13.6. 02:22 | Nová verze

    Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 16:33 | Bezpečnostní upozornění

    V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    12.6. 11:33 | Nová verze

    Homebrew, správce balíčků nejen pro macOS, byl vydán ve verzi 6.0.0 (seznam změn). Hlavními novinkami jsou bezpečnostní mechanismus tap trust kvůli důvěryhodnosti závislostí, vylepšení sandboxingu na Linuxu, interní JSON API nebo zlepšení výkonu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    12.6. 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byla nalezena a 9. června opravena kritická zranitelnost ve FreeBSD v Kernel TLS (KTLS). Pojmenována byla Bumsrakete (FreeBSD-SA-26:26.ktls, CVE-2026-45257). Lokální neprivilegovaný uživatel může přepisovat soubory, ke kterým má právo pouze pro čtení. Přepsáním setuid binárky a jejím spuštěním může získat roota. Na všech verzích od verze 13.0 vydané v dubnu 2021.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    11.6. 14:11 | Komunita

    Vývojáři open source operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, se na síti 𝕏 pochlubili, že ReactOS zvládne počítačovou hru Half-Life.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    11.6. 10:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.6. 04:44 | Nová verze

    Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1906 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.12.2009 14:38 kulik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Osetreni vyjimky JAVA
    Jen strucne:

    Ke String/StringBuilder uz jsem se vyjadroval vyse.

    Definovat promennou pro citac kazdeho pismene je desne, stejne tak vlastni vetev if, tak by zadny program opravdu vypadat nemel. Pro toto konkretni zadani lze vyuzit ulozeni citacu v poli podle ascii kodu znaku, ktere, nebo obecne pro libovolne znaky bych udelal Map<Character, Integer> a cital to tam (ale bylo by to mnohem mene efektivni z hlediska rychlosti), kazdopadne by byla jedna promenna pro citac a jeden citajici blok, napr:
      int counter[26];
      for (int i = 0; i < len; i++) {
        int asciiVal = (int) vstup.charAt(i);
        if (asciiVal >=97 && asciiVal <= 122) {
          int idx = asciiVal - 97;
          counter[idx] += 1;
          toPrint[i] = counter[idx];      
        }  
      }
    
    Tisk cetnosti na radky pod sebou bych resil az nakonec, tve reseni s dvojrozmernym polem jednak prenasi prezentacni etail do logiky se kterou vubec nesouvisi, jednak nemuzes vedet zda ta cetnost nebude mit vice cifer nez dve. Tzn. zaznamenej si ty cetnosti jako cisla a az dojde na jejich tisk, tak to teprve res (muzes si behem nacitani napriklad udrzovat maximum ze vsech cetnosti, abys vedel kolik radku je treba na konci vytisknout).

    Ulohu lze resit bez nacitani souboru do pameti (to bych preferoval), ale malicko se tim zeslozituje to vytisknuti cetnosti pod sebou, protoze neni predem znama delka radku - to ale jde lehce resit treba samozvetsujicim se polem pro citac (tzn. kdyz uz mi pole nestaci, alokuju si nove treba dvakrat vetsi, stare si do nej presunu a jedu dal). Proste kazdy znak co nactes vypises na vystup (+ transformace newline) a nacitas do citace, k nacteni do stringu neni zadny duvod.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.