abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:00 | Nová verze

    Po po téměř roce vývoje od vydání verze 5.38 byla vydána nová stabilní verze 5.40 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 75 vývojářů. Změněno bylo přibližně 160 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 12:00 | Zajímavý článek

    Uroš Popović popisuje, jak si nastavit Linux na desce jako Raspberry Pi Zero, aby je šlo používat jako USB „flešku“.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 1
    dnes 08:44 | Zajímavý software

    Andreas Kling oznámil, že jelikož už se nevěnuje nezávislému operačnímu systému SerenityOS, ale výhradně jeho webovému prohlížeči Ladybird, přičemž vyvíjí primárně na Linuxu, SerenityOS opustí a Ladybird bude nově samostatný projekt (nový web, repozitář na GitHubu).

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 2
    dnes 02:22 | Nová verze

    Po dvou měsících vývoje byla vydána nová verze 0.13.0 programovacího jazyka Zig (GitHub, Wikipedie). Přispělo 73 vývojářů. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.6. 17:55 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    7.6. 14:55 | IT novinky

    Před 70 lety, 7. června 1954, ve věku 41 let, zemřel Alan Turing, britský matematik, logik, kryptoanalytik a zakladatel moderní informatiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    7.6. 11:44 | Zajímavý software

    NiceGUI umožňuje používat webový prohlížeč jako frontend pro kód v Pythonu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    7.6. 10:55 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.6. Z novinek lze vypíchnout lepší integraci LLM (OpenAI, Google AI, Ollama) nebo podporu Matter 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 20:55 | IT novinky

    IKEA ve Spojeném království hledá zaměstnance do své nové pobočky. Do pobočky v počítačové hře Roblox. Nástupní mzda je 13,15 liber na hodinu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 10:44 | Zajímavý článek

    Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu Vulkan 1.3 na M1 za 1 měsíc rozepsala o novém Vulkan 1.3 ovladači Honeykrisp pro Apple M1 splňujícím specifikaci Khronosu. Vychází z ovladače NVK pro GPU od Nvidie. V plánu je dále rozchodit DXVK a vkd3d-proton a tím pádem Direct3D, aby na Apple M1 s Asahi Linuxem běžely hry pro Microsoft Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 42
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    15.10.2010 15:40 ahad!3l | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Java - metoda opak. ctvercu
    Zdravim. Dostal jsem za ukol napsal program v Jave, ktery ma umocnit cele zadane cislo. V Jave nemam zadne zkusenosti, takze si ani s takovou trivialni veci bohuzel nevim rady. Chtel bych nekoho proprosit, kdyby by me mohl postrcit. Cele zadani zni takto:

    Napište funkci, která umocní zadané celé číslo a (typu long) na b (typu long) ve zbytkové třídě Zn; vše jen pomocí násobení. Vstupem funkce jsou hodnoty a,b,n; výstupem je a^b (a na b; POZOR v jave je to XOR) v Zn (opět typu long). K umocnění použijte metodu opakovaných čtverců. Funkci použijte v programu, který z klávesnice načte hodnoty a, b (b>=0), n (n>1); vypočte a^b (umocní a na b) v Zn a výsledek vypíše.

    Počítání ve zbytkové třídě Zn (modulo n) je takové, že na výsldek aplikujete modulo n (tj: a+b v Zn = (a+b)%n; a*b v Zn = (a*b)%n atd.)


    A nasledne vysvetlivky:
    1. Inicializujeme pomocnou proměnnou x=1.
    2. Mocnitel (b) se zapíše v binárním kódu (např. 11 dekadicky se zapíše binárně jako 1011); mezi znaky binárního kódu vepíšeme znak s (s jako square; např. pro 11 dekadicky, tedy 1011 binárně, je to 1s0s1s1).,
    3. Tuto posloupnost procházíme zleva doprava, pokud narazíme na 1, vynásobíme x hodnotou a; pokud narazíme na 0 neděláme nic; pokud narazíme na s umocníme x na druhou (uděláme čtverec). Všechny zmíněné operace jsou modulo n (tedy %n). Poté, co projdeme celý řetězec, je v proměnné x uložen výsledek.

    * Řetězec (např. 1s0s1s1) nemusíme vytvářet, je jen pro představu. NEPŘIJÍMÁM úkoly s použitím řetězců. Metodu implementujeme pomocí cyklu, jehož tělo se bude opakovat maximálně tolikrát, kolik je bitů v příslušném datovém typu.

    Postupuji zatim dobre?
    package dcv4;
    
    public class Zn {
    
    	
    	public static void main(String[] args) {
    		java.util.Scanner jc = new java.util.Scanner(System.in);
    		
    		System.out.printf("Zadejte n: ");
    		
    		
    		long a, b = 1011;
    	int n;
    	int x = 1;
    	
    	if (a^b) {
        if (b>=0, n>1) {
    	}
    Dekuji za kazdou radu.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.