abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    31.5. 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    17.10.2010 18:28 vaki | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Java - metoda opak. ctvercu
    Algoritmus je to pěkný, na pár řádků. Jeho obtížnost je pro začátečníky řekl bych střední.

    Popis algoritmu v odkazovaném dokumentu je dostatečný. Dle zkušeností se však začátečník při pohledu na tento popis vyděsí a začne přemýšlet víc o tom co neví než o tom co ví.

    algoritmus jsem si naprogramoval a i když nemám moc čas ho testovat zdá se být funkční. Nejprve se úplně vykašlete na načítání hodnot a zaměřte se na samotný výpočet tak, jak je popsaný v zadání.

    Krok 1) Inicializovat proměnnou - tak to je snad jasné

    Krok 2) Převést na binární číslo v textovém řetězci je zadavatelem zakázané, proto jediné co potřebujeme od toho kroku je zjistit kolik bitů vlastně dané čáslo zaujímá. Alternativou je použít konstantu Long.BITS ale v tom případě by se vždy testovali všechny bity. Nevím zda je zadavatelme přijatelné řešení kupříkladu níže popsaný převod. Nechám na Vašem uvážení

    int pocetBitu=Long.toBinaryString(b).length()

    Krok 3) Zde je třeba se zamyslet. Zadavatel výslovně zakázal používat řetězec. Přesto jsme schopni zjistit zda je na požadovaném místě binární reprezentace čísla b jednička nebo nula. Pro i-tý bit čísla si jednoduchým výpočtem 2 na i-tou vytvořte bitovou masku a jejich ANDem (operace & ) zjistíte zda je tam jednička nebo ne.

    2a) je jednička? Pak podle popisu provede násobení x číslem a (avšak v modulu zn) tedy

    x = (x*a)%zn;

    2b) je nula? neděláme nic

    2c) ještě musíme ošetřit stav 's', a při rychlém pohledu do řetězce v příkladu je jasné, že znak 's' následuje za každým znakem, kromě posledního. Tedy pokud pracujeme s jiným než posledním znakem, provedeme navíc krok x na druhou opět v modulu zn

    x = (x*x)%zn;

    Když takto projdeme všechny bity čísla b, máme v x uložený výsledek.

    --- Algoritmus Vám samozřejmě mohu poslat, ale samotné řešení bez jeho pochopení Vám v dlouhodobém výhledu stejně nepomůže.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.