abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 582 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    17.2.2011 22:27 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Unit/integrační testy obvykle vychytají velkou část bugů a problémů - zejména stabilitu, robustnost, krajní případy, zkrátka vše na co by se naivní programátor vykašlal - takže když tyhle projdou a pokrytí testy máte dobré, tak se můžete spolehnout že revize je technicky v pořádku.
    Opravdu vám testy píší ti nejlepší programátoři, a vlastní kód pak ti podprůměrní, kteří navíc nevidí zdrojáky testů? Nebo ve skutečnosti jeden programátor píše kód i odpovídající test, takže pokud zapomene ošetřit krajní případy v kódu, neošetří je ani v testu?
    Kromě toho se používají akceptační testy nebo testy chování, kde automatizujete to, co byste musel normálně otestovat z pohledu zákazníka ručně. Ty testují, že program obsahuje funkčnost kterou chce zákazník a IMHO nemáte šanci donutit zákazníka aby takový test prováděl ručně pro všechny feature na každé branchi.
    IBM se tady dělá s nějakým Watsonem, a přitom už se tady dávno daleko lepší umělá inteligence používá na testování programů. Ano, takovéhle testy se mohou používat a mohou otestovat třeba 1 promile (ano, přeháním) funkčnosti programu, tedy pár nejzákladnějších věcí. Jak asi náročné a komplexní by takové testy musely být jenom pro nějaké jednoúčelové unixové utility?
    Pokud prochází jednotkové i akceptační testy tak máte dost dobrou nápovědu, že produkt můžete vydat - nemusíte na nic čekat.
    Pořád ale je rozdíl mezi vydáním produktu a okamžitým vnucením produktu.
    Pokud do procesu testování chcete zapojit manuální práci, je lépe ji použít k tomu, aby se nacházely nové třídy chyb a testů, nikoliv, aby se hledaly pouze nové chyby ke kterým jen chybí testy, nebo nedej bože aby se hledaly chyby v tom, co před tím fungovalo, protože k tomu rovněž chybí testy.
    Jak ty vaše testy objeví takovou trivialitu, jako je třeba překlep v textu UI? Používáte nějaké OSS knihovny? Nemohl byste zveřejnit ta kvanta testů, která na ně používáte? OSS komunitě by to jistě prospělo a pomohlo by to zlepšit kvalitu těch knihoven. Slovem „testy“ myslíte pořád ještě testy, nebo už je to zaklínadlo?

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.