abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 580 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    24.2.2011 17:42 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Proti tomu já nic nemám. Akorát si plánuju práci tak, že ji mám hotovou a můžu odevzdávat průběžně po 1 dni. (Celá debata se pak strhla ve smyslu, že takhle se práce plánovat nedá, ale ona se tak plánovat dá.)
    Pro mne je práce hotová, když je hotový nějaký smysluplný celek. Pro vás je asi hotová tehdy, když projde kompilace a testy.
    Vy používáte svůj vlastní postup, který chybně nazýváte CI. Váš postup není agilní metodika, protože ho nikdo jiný, než vy, k agilním metodikám neřadí, a protože je postaven na přesně opačných principech, než agilní metodiky.
    A v čem se konkrétně liším?
    Agilní metodiky se nesnaží zamaskovat, že vývojáři dělají chyby, že se mění požadavky na software nebo že se software postupně vyvíjí. Přistupují k tomu opačně, např. když už tedy programátor dělá chyby, tak se udělají taková opatření, aby se na ty chyby co nejrychleji přišlo, aby jejich oprava byla snadná, aby ovlivnily co nejméně ostatních programátorů a kódu. Vy k tomu přistupujete přesně opačně, chyba během vývoje je pro vás obrovský problém, takže vaši programátoři se logicky nebudou soustředit na to, aby výsledný produkt obsahoval co nejméně chyb, ale na to, aby bylo co nejméně chyb během vývoje. Když to přeženu, je jedno, zda bude výsledný program fungovat, ale hlavně aby se nikdy nespustil kompilátor nad zdrojákem, ve kterém chybí středník.

    Dobře je to vidět na příkladech, kde jste popisoval plánování své práce. Rozdělíte ji na části, které sami o sobě nedávají žádný smysl a výsledek té práce se nepoužívá. Díky tomu vám pak prochází testy a vy jste spokojen. To je ale přesný opak toho, o co se snaží CI. CI znamená, že se snažíte funkční kód co nejrychleji začít používat; vy místo toho kód složitě upravujete, aby se nepoužíval, a pak jej co nejrychleji dáte do VCS. Ke skutečné integraci (ne kódu, ale funkcionality) pak dojde až po několika dnech, když skončíte práci – jenže při skutečné CI už by ten kód dávno někdo používal.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.