abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    25.7. 19:55 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    25.7. 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.7. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    24.7. 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (29%)
     (26%)
     (5%)
     (4%)
     (4%)
     (1%)
     (3%)
     (27%)
    Celkem 136 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 20:08
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.2.2011 15:58 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Ne. Já chci napsat aplikaci, která dělá to, co se od ní čeká.

    A víte že to je "jen" to nejtěžší co se dá v softwarové branži chtít? ;)

    Vážně - co je podle Vás to co se od aplikace čeká? Jak to máte podchycené, jak s tím pracujete? Jsou to ty testy, nebo to jsou psané specifikace, nebo to je jen nějaká obecná pravda?
    Jenže to zdokumentované chování představuje 1 promile toho, co uživatel používá a očekává.
    Bavili jsme se o aplikaci cat a já cat používám tak, že mu dám soubory na vstup a dostanu je na výstupu spojené. (Ty různé přepínače ani nepoužívám). Pokud to je jedno promile, co je těch dalších 999 případů?
    Takže programátor/uživatel si nemusí každý půl den přebírat práci jiných vývojářů, ale může si ji převzít, až bude chtít – to tady propaguju celou dobu.

    A já nic nepropaguju, jen mám zkušenost, že je lepší když si to chce převzít/předat po půl dni.
    Pořád jste psal o tom, jak automatizované testy zajistí správné fungování aplikace. Změněný nebo přidaný text je příklad, který automatizované testy nedokážou postihnout.
    Tenhle příklad není kompletní, protože nevystihuje, kdy je co dobře a kdy ne. Pokud to dokážete vystihnout, tak to za vás může ověřit počítač automatickým testem. Pokud to nejde vystihnout, tak to musíte kontrolovat sám. Většina věcí nějak vystihnout jde.
    Jak dokážete poznat, že jsou funkční knihovny, na kterých ta aplikace závisí, když na ně nemáte testy?

    No, tohle je otázka na samostatnou debatu. Jak jsem psal, lze si samozřejmě napsat testovací baterii na každou funkci kterou použiju, ale to se nevyplácí. Já používám kombinaci různých přístupů.
    1. Spolehnout se na ověření na straně dodavatele.
    2. Napsat si test, který pokreje jistou nejasnost v dokumentaci knihovny.
    3. Napsat si test, který pokreje důležitou funkci která se nechová podle očekávání.
    4. Utéct k jiné knihovně, ve které je menší bordel.
    Nevěřit slepě tomu, že automatizovanými testy lze otestovat významnou část aplikace (zvlášť pokud je to aplikace založená na silné interakci s uživatelem).
    Dobrá víra a slepá víra je rozdíl. Nástroje na automatické testování interakce existují.
    Připustit si, že značná část funkcionality aplikace se nedá ověřit jinak, než používáním té aplikace.
    Taková část jistě existuje, ale z mých zkušeností rozhodně není značná. Opět jestli máte jiné zkušenosti tak si velmi rád rozšířím obzory.
    Proto v době vývoje nechám programátory, aby používali svou novou část, ale ostatní části aby měli pokud možno nezměněné. Teprve pokud se prokáže, že alespoň základní funkcionalita je použitelná, šíří se k dalším vývojářům. Tím se předchází tomu, aby jedna rozbitá funkcionalita bránila ve vývoji a testování ostatním.

    Nemám ponětí na čem pracujete, takže si to řiďte jak chcete. Nicméně moje skromné 2 centy říkají že pokud si koncepty z naší debaty dohledáte, nastudujete a adaptujete na svůj projekt tak na tom neproděláte, a možná, za nějakou dobu, se nad tím svým původním přístupem dost podivíte.

    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.