abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    25.7. 19:55 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    25.7. 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.7. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    24.7. 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (29%)
     (26%)
     (5%)
     (4%)
     (4%)
     (1%)
     (3%)
     (27%)
    Celkem 136 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 20:08
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    23.2.2011 19:46 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Reakce na #143 (už mě ten štrůdl nahoře nebaví)

    Tak já sem tedy přestěhuji i odpověď na komentář FJ. Ono je to obsahově více méně to samé.
    vámi popisované problémy neexistují / nikdo jiný se s nimi nikdy nesetkal
    Pokud to neznáte vy, tak je to vaše věc, ale při tvrzení, že nikdo a nikdy a neexistuje si myslím že jste trochu ujel.
    Když jste měl na sálovém počítači jasně vymezené svoje okénko, musel jste mít sadu děrných štítků integrovanou a otestovanou před jeho začátkem. Když tam byla chyba, měl jste prostě smůlu a přidělený čas nijak nevyužil. Od té doby cena za chybu během vývoje neustále zlevňuje, tj. jsou stále nižší požadavky na to, aby kód byl bezchybný v libovolném stadiu vývoje. Vy ale vycházíte z toho, že minima ceny už se dosáhlo a směr se obrátil – kdy k tomu podle vás došlo?
    Cena za chybu se nezlevňuje. Cena za chybu je funkce silně závislá na čase mezi jejím vyrobením a opravením. A s tím časem lze pracovat. V dobách štítků to bylo dlouho pro ty důvody které popisujete. A ještě dnes je např. rozdíl mezi tím, když si spustíte kompilaci z příkazové řádky a čekáte na zapomenuté středníky, a tím když to IDE automaticky podtrhne červeně. Programátor pracující s IDE opraví syntaktickou chybu rychleji než programátor pracující s editorem a překladačem. Aplikací stejného principu týmy pracující s CI opraví chyby v programu rychleji než týmy pracující s feature větvemi.
    Tvůj úžasný přístup (a tvůj proto, že ho tady nikdo jiný nehájí)
    Což mě nepřekvapuje a nevadí mi to.
    Normální přístup s DVCS: několik lidí něco vyvíjí po dobu T1 (každý svoje, zpřístupní to ostatním, ale nenutí jim to tlačením do master větve.) Pak mají hotovo, tak se to spojí a čas T2 se tráví integrací a testováním.

    Rozdělit čas na T1 vývoj a T2 testování znamená že do konce T2 nebudu vědět jestli práce v T1 za něco stojí. Co když na začátku T1 udělám chybný předpoklad a na tom postavím celou další práci? To je extrémní případ, ale ukazuje, jak je důležité odhalit co nejvíc problémů co nejdřív.
    vyvíjíš, ejhle, bude polovina pracovní doby, honem začleňovat. Strávíš tedy čas integrací (+ testováním), začleníš, následně kolegové tráví čas reakcí na tvoje změny. Odpoledne přijdeš na to, že je v tom ranním kódu potřeba něco více či méně překopat. Čas trávený intergrací a testováním dopoledne je přinejmenším zčásti ztracený - jak tvůj, tak tvých kolegů, všichni jste pracovali kvůli kódu, který ve výsledném SW vůbec nebude.

    Výhoda toho "mého" přístupu je, že eliminuje všechy složky, které vám běžně působí problém. A sice "ejhle", "honem", "trávíš čas" (ve smyslu čekáš/vyčerpáváš se) a "překopat". A to právě proto, že je to nastavené tak, aby se tyhle věci nestihly vyvinout a nabobtnat.
    Opravdu si myslíš, že i s takovým vyhazováním času z okna budeš schopen dodat funkční výsledek za dobu menší než T1 + T2? To sotva. O tom, že master větev bude vypadat, jako by na ní pracovala banda prasopsů, ani nemluvím.

    Ano čas je kratší, výsledek je funkční (opravdu funkční) a master větev obsahuje až na silné výjimky jen přechody z jednoho zeleného stavu do druhého. A zelený stav znamená, že všechno funguje od začátku až do konce.
    Jen tak mimochodem, pochlubíš se nám, která firma se užíví takto úžasným způsobem práce?

    Citace z isbn 0596527679:

    CHAPTER 1 Why Agile? Agile development is popular. All the cool kids are doing it: Google, Yahoo, Symantec, Microsoft, and the list goes on.

    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.