abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    25.7. 19:55 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    25.7. 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.7. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    24.7. 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (29%)
     (26%)
     (5%)
     (4%)
     (4%)
     (1%)
     (3%)
     (27%)
    Celkem 136 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 20:08
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    25.2.2011 20:49 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    To jsou skoro vždy. Každý vývojář je uživatelem kódu spousty dalších vývojářů.

    Můj produkt ale nejde ke spoustě dalších vývojářů. (Pokud by šel, pracoval bych s nimi jako s uživateli.)

    Těch pět lidí asi nepíše kód, který není nijak provázaný – leda by dělali každý na jiném projektu. Jinak samozřejmě jeden vývojář píše kód, který volá kód někoho jiného – je tedy jeho uživatelem.

    Takový uživatel je se mnou v úplně jiném vztahu než uživatel zákazník.
    Právě proto se dál předává kód tehdy, když je hotový a otestovaný, ne podle toho, že je čas na integraci a tak se musí dát dál, i když to ani nejde přeložit.
    Vy to chápete celou dobu asi špatně, nebo nevím. Já žádný termín na integraci nehoním. Můj kód je hotový a otestovaný každých možná 5-10 minut. Změny a testy dělám paralelně při sobě. Doslova po jednotlivých metodách, ne-li řádkách. Mám spoustu prostoru si říct "tak, a teď je hotová nějaká větší část, jdu pushnout, integrovat a vyvětrat si hlavu".

    Když za celý den nejsem schopen přijít něco co nejde (celý den) ani přeložit tak asi dělám něco hodně špatně. Raději než ten zmatek opravovat, to hodím do koše a začnu znova. Ve skutečnosti platí pravidlo, že když se vám nedaří projít test do půl hodiny, tak jste se zasekl a měl byste se vrátit a jít na to znova. Zní to krutě ale vyplatí se to.

    Je to úplně jiný systém než jste možná zvyklý. A ne, neni to můj vynález.
    Ale co ty produkty byly? Co jste testoval druhý den? Přítomnost nějakého binárního souboru, ne funkci databáze. Kdybyste tam místo databáze dal Word, tak jste teprve třetí den přišel na to, že Word jako relační databáze není příliš vhodný. Takže jste sice kód integroval každý den, ale funkcionalitu až po několika dnech. K čemu to tedy celé bylo dobré?
    Každý den se integruje jedna funkcionalita.

    Funkcionalita č. 1 = instalátor umí nainstalovat databázi.

    Funkcionalita č. 2 = spouštěcí skript umí spustit nainstalovanou databázi.

    Funkcionalita č. 3 = programy používají nainstalovanou a spuštěnou databázi.

    atd.

    Dobré to bylo k tomu, že jsem každý den viděl, že všechny dosud dodané funkce byly kompatibilní s nejnovější verzí produktu (=se všemi změnami od jiných lidí).

    Ten příklad s Wordem nemá s CI nic společného protože v tom nefiguruje ta integrace s prací někoho jiného. Pokud já dělám na SQL databázi a franta dělá souběžně na něčem jiném, a najednou si v nějaké věci dupnem na nohu, tak to CI odhalí dřív, než kdybychom se mergovali až nakonec. Např. franta může změnit nějakou knihovnu, kvůli které mi nepoběží spouštěcí skript, tak já na to přijdu dejme tomu v den č. 3 ráno. Jelikož je den č. 3 ze 14, a nefunguje mi věc kterou jsem dělal jeden den (č. 2) tak nejsem ve stresu a v klidu zajdu za frantou, proberu to, skript upravím, a nad takto upraveným skriptem buduju další funkce.

    Kdybych se naopak tou změnou knihovny "nenechal rušit", a budoval funkce nad starou knihovnou a skriptem, tak bych v den č. 13 ze 14 při velkém merge zjistil, že nejede databáze, protože nefunguje skript, protože ??? hodina hledání, aha franta před 2 týdny ... hele, franto, to je těžce v prdeli, já když teď předělám ten skript, tak musím ještě překopat ABCD a zejtra to musíme odevzdávat. Nó tak jo, tak tu zas budem přes noc nó.

    A tahle situace je ještě desetkrát horší, když se kombinuje s praktikama typu "automatické testy pokrývají malou část", takže krom toho, že na poslední chvíli překopávám skripty, tak ještě dokola manuálně builduju a instaluju na server (protože to nemám určitě taky automatizované - stálo by to moc práce) a proklikávám všechny formuláře ve web aplikaci. Samozřejmě nesmím zapomenout vychytat všechny možnosti, např. že když si zákazník koupí kachničku do vany, a nechá si jí zabalit dárkově do papíru, který není na skladě, tak dostane 10% slevu. A nebo ne, protože to jsem zkoušel už včera a ani jedno z toho jsme při práci s frantou určitě nezkazili.

    Nechám ten kód sestavit ze své větve, třeba ho nasadím na server, a teprve pak objevím nějaké chyby. Tak je opravím, a teprve po několika iteracích budu ten kód považovat za natolik opravený, že jej dám do hlavní větve. Z ní si ho pak ostatní stáhnou podle potřeby, až dokončí svou práci.
    A dostanou se do situace viz výše. Já vím, neznáte to, neexistuje, ...

    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.