abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 22:11 | Nová verze

    Grafická aplikace Easy Effects (Flathub), původně PulseEffects, umožňující snadno povolovat a zakazovat různé audio efekty v aplikacích používajících multimediální server PipeWire, byla vydána ve verzi 8.0.0. Místo GTK 4 je nově postavená nad Qt, QML a Kirigami.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | Komunita

    Na YouTube lze zhlédnout Godot Engine – 2025 Showreel s ukázkami toho nejlepšího letos vytvořeného v multiplatformním open source herním enginu Godot.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:00 | Humor

    Blíží se konec roku a tím i všemožná vyhlášení slov roku 2025. Dle Collins English Dictionary je slovem roku vibe coding, dle Dictionary.com je to 6-7, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 09:55 | IT novinky

    Cloudflare Radar: podíl Linuxu na desktopu dosáhl v listopadu 6,2 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 19:22 | Pozvánky

    Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak doražte na listopadovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. Mezi nejvýznamnější novinky patří Průšovo oznámení Core One L, zavedení RFID na filamentech, tisk silikonu nebo nový slicer. Dozvíte se ale i

    … více »
    bkralik | Komentářů: 4
    včera 05:00 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.50.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.11. 23:11 | Zajímavý software

    Komunita kolem Linux Containers po roce vývoje představila (YouTube) neměnný operační systém IncusOS speciálně navržený pro běh Incusu, tj. komunitního forku nástroje pro správu kontejnerů LXD. IncusOS poskytuje atomické aktualizace prostřednictvím mechanismu A/B aktualizací s využitím samostatných oddílů a vynucuje zabezpečení bootování pomocí UEFI Secure Bootu a modulu TPM 2.0. Postaven je na Debianu 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    8.11. 22:44 | IT novinky

    Mozilla začne od ledna poskytovat komerční podporu Firefoxu pro firmy. Jedná se o podporu nad rámec stávající podpory, která je k dispozici pro všechny zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.11. 03:44 | Komunita

    V Bolzanu probíhá konference SFSCON (South Tyrol Free Software Conference). Jean-Baptiste Kempf, zakladatel a prezident VideoLAN a klíčový vývojář VLC media playeru, byl na ní oceněn cenou European SFS Award 2025 udělovanou Free Software Foundation Europe (FSFE) a Linux User Group Bolzano‑Bozen (LUGBZ).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    8.11. 02:44 | Zajímavý projekt

    Open-source minimalistický trackball Ploopy Nano byl po modelech modelech Classic a Thumb Trackball také aktualizován. Nová verze Nano 2 používá optický senzor PAW3222 a k původně beztlačítkovému designu přidává jedno tlačítko, které ve výchozí konfiguraci firmwaru QMK přepíná režim posouvání koulí. Sestavený trackball nyní vyjde na 60 kanadských dolarů (bez dopravy a DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (47%)
     (18%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (22%)
     (15%)
     (16%)
    Celkem 339 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    9.3.2011 20:17 nm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programuji v Linuxu - seženu dobře placenou práci?
    Hmm. Ja si precetl i clanek i diskusi a pripada mi diskuse mnohem hodnotnejsi. Precetl jsem asi tak 3/4 diskuse a jsou tam zajimavy veci. Lidi se tam tak nejak prou o neco, nebo chvali, nebo se tahaj za slovo, nebo si porozumeji ci naopak. Ale jsou tam, aspon podle slov prispevatelu, nazory primo z praxe (mlada i starsi generace programatoru).

    Clovek, nebo aspon ja, si z toho vytane nejaky ten obrazek, jak to asi chodi ve velky firme, v mensi firme, ci v docela malicky firme. A z dalsich komentaru si pak muzu udelat tak nejak predbezny obrazek toho, co by to ode mne vyzadovalo, kdybych treba vyvijel nejakou opensource aplikaci, nebo bych sel do velky firmy pracovat jako programator apod.

    Rozhodne je pro mne dobry nestat za jednim nazorem. To ani nemuzu, protoze o tom vim preci jen malo. Ale kdyz to tak procitam a probiram ze vsech moznych uhlu, a kdyz si ty nazory nejak pospojuju, jako tenhle nazor je od cloveka pracujiciho ve velke spolecnosti, tenhle nazor je od programatora starsi generace, pracujiciho buhvikde, ale delajiciho si svoje programky etc., tak si z toho muzu ledaccos odnest.

    Asi opravdu zalezi na tom, kdo je jak stavenej, co ho bavi, pro co ma talent, nebo prirozene nadani apod. Nechci nekomu vyvracet nejake nazory, ale mojim konickem, ktery bych take rad uplatnil v pracovnim zivote (a nemusi to byt nutne programovani) je i zkoumani a aplikace zpusobu vyuky, tak aby se clovek naucil nejakemu nadani nebo talentu.

    A protoze mi tady asi vetsina lidi bude oponovat, ze talent se neda naucit, tak zde musim uvest to, ze se zabivam jakymsi amaterskym "vyzkumem" o tom, jak jit do vetsi hloubky v uceni v tom smeru, ze posunu hranici toho, co se da naucit a toho, co je talent (dar od boha, ci kdo jak chce) smerem, kterym talent, tak jak ho zname, ztraci svuj vyznam ve prospech toho, co se da naucit. A pokud budu napriklad konkretnejsi, mezi takovou "vyuku" zarazuju prenatalni uceni (nebo spise prenatalni vychovu), coz je v podstate vychova ve fazi, kdy se clovek jeste nenarodil a vnima svet prostrednictvim nejen matcinych prostredku. Anebo doba po narozeni a jeji vychova (uceni) kojenim apod.

    Pokud se ptate na co to je, kazdemu ucitelovi na jakemkoliv typu skoly hned svitne. Ale pokud se tyka programovani, nebo takoveto cinnosti, pak odpovedi je AI - umela inteligence.

    No a AI je prave to, co me k programovani a pocitacum vlastne pritahlo.

    A tak me napada, co pritahlo k programovani kazdeho z vas? Co to je, co vas pohani k tomu sednout k pocitaci a tukat? Nebo vyvijet software zpusobem, jak se to uci na VS a pak dela v praxi? Jaka zakladni myslenka, nebo pocit, nebo oboji dohromady, vas primelo se dat na tenhle obor? Byly to rodice? Byl to nejaky film? Televizni serial? Kniha? Clanek? Nejaky ucitel, nebo jina osoba, jako nejaky vzor? Kdo je vasim vzorem? Motivace, ze je to cool? Nebo ze za to dostanete dobre zaplaceno? Nebyla to nejaka pocitacova hra? A nebo kombinace vyse zminenych veci, ci dalsich motivu, myslenek, pocitu, ktere tu nejsou uvedeny? Proste co vas k tomu vede?

    Zkuste se nad tim na chvilku zamyslet a vzpomenout na tu chvili, ktera vas oslovila. A co z toho budete mit? Projdete si svuj zivot od te chvile, zopakujte si, jak je vas strom poznani o tom pocatecnim pocitu, o te myslence, jak je ten strom rozvetveny, kam az jste dosli a co vsechno jste prozili. Pomuze vam to jasneji formulovat to, co jste vzdycky chteli a co chcete ted. A pokud budete nad tim badat, muzete popremyslet o tom, jaky je rozdil mezi tim, co jste chteli tenkrat v onom okamziku a dny po nem, a mezi tim, co chcete dneska? Zorientujete se a muzete se opet plni mladicke sili nasmerovat.

    A proc tohle tema rozebiram tady? Souvisi to s praci. Protoze motivace je to, co bude zajimat kazdeho dobreho teamleadera, kazdeho dobreho managera a co bude zajimat i vas, protoze motivace je klic k opravdu skvelym vykonum a pocinum, ktere, kdyz se dobre zhodnoti, jsou k nezaplaceni.

    A pak to sem napiste. Ty malickosti. Ty delaji z profika, profika :-)

    nm

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.