ZombieTrackerGPS je lokální správce a prohlížeč záznamů tras z GPS lokátoru/navigace, napsaný s využitím knihoven KDE a Qt. Současná verze je 1.11, podrobnosti v seznamu změn.
V OpenAI naučili neuronovou síť hrát Minecraft. Sledováním videí zveřejněných hráči této počítačové hry.
Byla vydána nová verze 7.7.0 správce digitálních fotografií a videí digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení. Nově je například podporován fotoaparát OM System OM-1 (Olympus). Aktuální digiKam je postaven na Qt5. Verze 8.0.0 bude postavena na Qt6. Vydána by měla být koncem roku. Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Portál Stack Overflow po roce opět vyzpovídal své uživatele, jedná se především o vývojáře softwaru, a zveřejnil detailní výsledky průzkumu. Průzkumu se letos zúčastnilo více než 70 tisíc vývojářů. Z Česka jich bylo 692. Ze Slovenska 229. Celkově bylo 91,88 % mužů a 5,17 % žen.
Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Sada knihoven napsaných v jazyce C. Drží se filozofie "more with less" a jsou tudíž velice kompaktní a nenáročné, a při tom mocné a přenositelné. Obsahují např. utility knihovnu (arrays, linked lists, boolean, mempool, stringshare ..), canvas server, jazyk pro návrh UI, knihovnu pro binární úložiště cfg s jednoduchým parsováním, UI knihovnu, multimediální knihovnu a spoustu dalších.
EFL běží na velkém množství OS, zařízení a softwaru - např. v podstatě všechny *nix a *nix-like OS, Windows, WinCE, Mac OS X a jsou optimalizovány jak pro desktop tak embedded užití na různých PDA a spotřební elektronice (lednička ). Mocná grafická knihovna umožňuje renderovat např. přes software-X11, gl-x11, gdi, d3d, quartz, fb, directfb a další s možností psaní nových jakožto modulů.
Nad EFL je postaveno desktopové prostředí Enlightenment 0.17 pro X11.
Prostředí: | X Window System |
Licence: | BSD, LGPL |
Domovská stránka: | http://enlightenment.org (293×) |
Počet uživatelů: | |
Dokument vytvořil: ----, 4.3.2011 23:43 | Zobrazeno: 2734×
Tiskni
Sdílej: