abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    dnes 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (19%)
     (19%)
     (4%)
     (8%)
     (4%)
     (8%)
     (4%)
     (35%)
    Celkem 26 hlasů
     Komentářů: 4, poslední dnes 16:33
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    30.9.2011 09:10 Franta Hanzlík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rozdíl mezi "ping -I INTERFACE" a "ping -I IPAdresa" ?
    Tak na Linuxu vypadá popis volby "-I" jinak:
    -I interface address
                  Set source address to specified interface address. Argument may be numeric IP address
                  or name of device. When pinging IPv6 link-local address this option is required.
    
    Takže žiju v tom, že tahle volba vynutí odeslání ICMP paketu ven daným (jménem rozhraní n. jeho IP adresou) rozhraním (programově asi přes volání bind()). A bude se to řešit standardním postupem - pokud je cíl na segmentu tohoto interface, tak se zjistí přes ARP; pokud ne a routovací tabulky specifikují gateway, tak se to pošle tam.
    V mém případě (cíl je mimo sítě stroje a routovaci tabulka "wifismrk" obsahuje
    10.128.254.0/29 dev eth1  scope link  src 10.128.254.2 
    default via 10.128.254.1 dev eth1 
    
    ) jsem očekával že to půjde na gateway 10.128.254.1 a ta to pošle dál. A hlavně, že "ping -I 10.128.254.2" a "ping -I eth1" se bude chovat stejně - že v druhém případě se jméno interface použije na získání jeho IP a dál je všechno stejné.
    Můžete Vaši logickou úvahu rozvinout? Ona je totiž asi správná - v případě specifikace interface opravdu z mašiny odchází ARP dotazy na MAC cíle (90.183.38.60), ačkoliv podle konfigurace eth1 by mělo být jasné, že na jeho segmentu cíl není.
    Jasno by asi vneslo mrknutí do zdrojáků a ev. nějaké trasování utility ping, ale asi mi to nestojí za ten čas - na tom Linuxu vše funguje jak má, tak proč to škrábat :). Jen mi to nějak nabouralo moje zažité představy. Traceroute má pro spcifikaci rozhraní přepínač "-i", a s tím to funguje bez problémů (a má zvlášť "-s" na specifikování zrdojové adresy). U mtr zase jde specifikovat jen odchozí adresa a podle toho se vybere interface. A já si napotvoru vyberu ping ;)
    Díky

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.