abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:55 | Komunita

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 125 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 125.0.6422.60 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:11 | Nová verze

    Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.10 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.3 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.15.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Dnes ve 12:00 byla spuštěna první aukce domén .CZ. Zatím největší zájem je o dro.cz, kachnicka.cz, octavie.cz, uvycepu.cz a vnady.cz [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:22 | Nová verze

    JackTrip byl vydán ve verzi 2.3.0. Jedná se o multiplatformní open source software umožňující hudebníkům z různých částí světa společné hraní. JackTrip lze instalovat také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Pozvánky

    Patnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 4. – 6. října 2024 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytváří všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 0
    včera 03:11 | Nová verze

    Program pro generování 3D lidských postav MakeHuman (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 1.3.0. Hlavní novinkou je výběr tvaru těla (body shapes).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    15.5. 23:11 | Bezpečnostní upozornění

    Intel vydal 41 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20240514 mikrokódů pro své procesory řešící INTEL-SA-01051, INTEL-SA-01052 a INTEL-SA-01036.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.5. 16:22 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi patřící nadaci Raspberry Pi chystá IPO a vstup na Londýnskou burzu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (74%)
     (5%)
     (10%)
     (10%)
    Celkem 294 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    2.8.2012 15:06 Radek Hladik | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPv6 a IPSec prakticky - jak na to a k čemu to?
    IPSec je povinnou součástí implementace IPv6
    Jak jsem psal někde výše, už není.
    Moje informace vycházela z knížky pana Satrapy aktualizované ke konci roku 2011, ale pokud je tomu už jinak, tak to asi nijak moc nevadí, jen si to chce dát pozor a vybírat implementace, které IPSec mají, pokud ho budu požadovat... A dokonce si i odpustím si poznámku, že IPv6 mění vnitřnosti jak politici názory (no dobře, úplně neodpustím :-) ).
    IPsec je implementován v kernelu už bůhví jak dlouho, není to žádná novinka, a to jak pro IPv4, tak pro IPv6, tak pro hybridní tunely.
    Tak nějak jsem ten svůj bod myslel, prostě přijdu k Fedoře 7 a bude to tam...

    Experimentovat jde čistě s příkazem ip bez jakýchkoli démonů, viz první z odkázaných článků.
    A je to možné použít i v nějaké malé míře rozumně produkčně nebo opravdu jen na experimenty? Tedy, existuje nějaké rozumné produkční scenario (fuj slovo), kde to takhle bude stačit a bude to smysluplné?
    Vcelku použitelné to bude pro udělání VPN - režim tunnel
    Na IPv4 zcela běžně používané, není důvod si myslet, že by tomu bylo na IPv6 jinak.
    Souhlas, ale na dělání VPN existuje spousta jiných toolů, proto mě tohle využití tolik nezajímá.
    Jinak řečeno, kromě použití na administrativně moje tunely,
    To je hlavní použití.
    To už je podle mně dost subjektivní názor. Osobně IPSec chápu jako možnost, jak obecně ověřit protistranu, tedy přijde spojení z IP adresy x::y, já jí v životě neviděl, ale budu schopen věřit, že je to ta adresa. Pokud tohle IPSec nedovede zajistit, tak se u mně dostává plus/mínus na úroveň OpenVPN. Možná lepší, možná horší, ale pořád ve stejné kategorii...

    Obě strany se můžou autentizovat pomocí certifikátů. Buď musíš znát certifikát předem, nebo ho musíš ověřit pomocí CA, nebo ho můžeš získat z DNS, pokud mu věříš. Proto se to kombinuje s DNSSEC, kde je systém důvěry hierarchický, narozdíl od veřejných CA, kde je systém důvěry „věřím každému blbečkovi, kdo dotáhl svoji CA na seznam podporovaných“. Co z toho je lepší, nechť posoudí každý sám.
    Tohle je samozřejmě dobrá otázka. Přiznám se, že nevím, jak je to s podepisováním reverzních zón, takže DNSSEC jako technologie ano, ale mám pocit, že použití v této oblasti zatím není (ale jak řikám, můžu se mýlit). Co se týče přístupu s blbečkem, co něco někam dotáhl... No jak to říct, docela by mi zatím stačilo, kdyby to fungovalo v rámci ČR a v rámci ČR máme akreditované CA, které když něco podělají, tak rovnou dotáhnou automatickou pokutu 5-10 mega. A ještě je ta důvěryhodnost podložena v zákonech ČR, imho je to docela silné... Ve srovnání s třeba NIC (nic proti NIC :-)), který v případě podepisování reverzních zón zcela určitě nebude mít takhle silné základy...
    když u každé IPv6 komunikace nejprve ověřím, zda je cílová strana mi ochotna poskytnout (alespoň) nějaký certifikát?
    A jak jinak by to mělo být? Myslím, že DNS dotaz na tohle bude ideální.
    To jsem myslel trochu jinak. Jakou cca budu mít v současné době úspěšnost, když všechny IPv6 adresy, na které normálně lezu, nejdřív požádám o certifikát (zatím řekněme úplně jakýkoliv)?

    Ostatní věci buď souhlasím nebo jsou naopak v kategorii subjektivních názorů, na kterých se my dva neshodneme a nemá cenu o nich diskutovat :-)

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.