abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    17.5.2024 01:55 | Ladislav Hagara | Komunita


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    David Heidelberg avatar 17.5.2024 02:21 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    Cool, spíš bych to hodil do kategorie reklama, ale proč ne :)
    cbrpnk avatar 17.5.2024 07:09 cbrpnk | skóre: 10 | blog: bl0gium
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    Verzia 2.97 je dokonala a nic netreba na nej menit ...
    17.5.2024 09:23 Aimp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    Od té doby co jsem objevil Aimp mi WinAmp nechybí. Uznávám, že na Linuxu není port, jen Wine. Ale jinak je to jeden z nejlepších multiplatformních přehrávačů.
    17.5.2024 09:24 Aimp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    Ten Wine build je i ve formě DEB a RPM.
    17.5.2024 13:24 Love_Dali | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    pokud pamatuju dobře tak aimp byla reakce na Winamp 3? Rozhodně jsem na něj přešel po WA 3. Pak jsem se na všechno vykašlal a VLC na all-in.
    17.5.2024 22:06 tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    Mne celkem vyhovuje Clementine, ale pouzivam i qmmp s winamp skinem
    k3dAR avatar 19.5.2024 11:35 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    BTW: z Clementine sem presel na Strawberry
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    17.5.2024 11:20 ~
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    Tak uz chybi jen aby Apple zverejnil iPod jako open hardware :-)
    Petr Tomášek avatar 17.5.2024 14:46 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    To zas bude bugů...
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    18.5.2024 07:27 tracker
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    A co jako? Dle staticke analyzy je v linux kernelu zhruba 1200 bugu a z toho zhruba 15% nebude nikdy objeveno. Presto to nebrani jeho pouzivani.
    20.5.2024 07:41 koroptev
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    A to bylo co za statistiku? Vzal se průměr chyb Macu a Windows a vynásobil dvěma?
    20.5.2024 09:27 undelete
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    Skoda ze linux nikdy nebude mit takovy hezky bug jako iOS 17.5 :-D
    21.5.2024 10:50 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    A k cemu je to dobre ? shitoizni prehravac, uz verze 2.x co byla OK je dens k nicemu, nic neumi, ma spatne kodeky, vse uplne k nicemu, nebot uz tenkrat to byl sh* a neumelo to nic z HIFI, bylo to urcene na prehravani mp3 v kvalite 128kbs, kdy slo spise o malou kapacitu a pirateni z napsteru. Kuapa balastu z doby, kdy se to psalo a dnes uz by to tak nikdo nepsal - preci jen to vzniklo na nejdostiznejsi platforme a tak je to k nicemu, v API co uz nikoho nezajima, to neni COBOL nebo neco jinak propracovaneho, ze je to pouzitelne navzdy. Tohle je win95 sracka v win32 api, mozna 16 s plnou hacky a obezlickami ... kdo vi v cem to psali.

    Na Linuxu je mnoho lepsich prehravacu, treba Audacious ... a mame i kodeky z uplne jine galaxie oproti te dobe, treba ffmepg, nouzove gstreamer ...

    Na windows je bud prehravac na urovni tech linuxovych, ale stoji 300 USD - nedelam si prdel ;-) a nebo Foobar2000 - ktery tez umi ASIO a obejit 5tak windows direct soud a jeho mrseni hudby - poslouchas muziku na windows ? - pak nevis jak ma znit ;-) nebot ti ji windows k***

    Jako jo, muze si nekdo kouit treba FIIO DAC ten ma v zakladu ASIO driver, tam si nastavit lepsi kvalitu a pak to tak prehrava vse - jen nefunguji ty vylepseni wiondows jako dolby a jine kurvice hudby, jinak je ani nelze nazvat .... vite jak funguji vsechny ty dolby atmos a podobne ? - asi jako umele rozmazana fotka i s vlasy ;-) - imho windows bez ASIO interpolovane roztahnou hudbu na to co interne umi a kdyz to neumi zarizeni, tak to natvrdo osekaji ;-)) LOL fakt, oni to neiterpoluji zpet ... to Linux na hudbu nesaha, prehrava ji tak jak je a az kdyz to zarizeni neumi, tak mu to interpoluje ... no kdyz mam zvukovku co umi 23/256 nebo ... btw. driver ve windows nejak nenahrado, ale prilepi se k nemu, srandovni vec, kdyz jsme to ze srandy zkousel ... ani neni vide, ze je tam jiny, je furt videt ten shit od M$, ale v moznostech uz je pak mozno nastavit vyssi kvalitu a doda tam i ASIO fce.

    HQplayer 5 ... je i pro Linux, ale tam neni potreba, linux prehraje treba SCD format ;-) https://signalyst.com/downloads/
    21.5.2024 11:10 Franta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    Cílem zveřejnění je nejspíš jen reklama.

    Jestli je to k něčemu dobré pro uživatele? Možná tak na retro počítače s Windows 98. Nějaký teoretický prostor pro vylepšení tam je, třeba přidat nové kodeky (i když to šlo možná plug-inem i bez kompletních zdrojáků).

    Co si tak vzpomínám, tak tehdy pro mne byla zajímavá funkce to, že přehrávač byl stejně vysoký jako titulek okna, takže se vešel tam a nezabíral víc místa na obrazovce + nebyl (?) v panelu úloh, ale jen jako ikona u hodin. Taky si tam člověk mohl dát skin Akta X nebo Matrix, což byla tehdy zásadní funkcionalita :-) Celkově je to silně specifické pro tehdejší dobu a dnes to má už leda nostalgickou hodnotu (pokud chce někdo psát prohlížeč, tak vezme nějakou současnou knihovnu a nad ní udělá současné GUI a nebude se hrabat v tomhle windowsím odpadu).
    21.5.2024 12:05 Amplifier
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    Mně se tam líbili vizuální pluginy.
    21.5.2024 12:41 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    Pod linux i OS/2 byl nejaky prehravac, ktery umel winamp vizualni skiny ... dnes uz je to asi pase. jeee on jeste zije QMMP ;-)) ... tam si das winamp 2.x skiny

    https://qmmp.ylsoftware.com/
    22.5.2024 09:34 Amplifier
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    O skinech jsem věděl. O visual plugins ne. Dík. Mrknu na to.
    21.5.2024 10:54 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    ASIO a WASAPI --- UTFG a bude tezke se prestat valet smichy co jsou windows za shit a odkud se trtaduje, ze PC neni dobry prohravac HIFI hudby ... btw. digitalni vistup s obyc VIA chipsetu je uplne spickovy ... i kdyz mam USB DAC, je jsme digitalem bud optikou, nebo lepe kabelem S/PIF do DAC z PC ... ale USB je dnes lepsi volba.
    21.5.2024 10:58 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp
    Ja vam to sem dam ;-) https://www.thewelltemperedcomputer.com/SW/Windows/SRC.htm https://www.thewelltemperedcomputer.com/KB/WASAPI.htm

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.