abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    18.4. 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    18.4. 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 566 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    25.8.2012 22:03 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora 17, systemd a SysV init skripty
    Tomu nerozumím, co je značně přeceňováno. To že nějaká služba potřebuje jinou?
    Ano. A především to, že je potřeba to pořád nějak komplikovaně řešit.
    Ale NM jim pak stejně bude muset nabídnout nějakou možnost, jak se nechat řídit tak, aby šlo udělat to, co oni potřebují.
    NM jim může maximálně tak nabídnout garanci, že nezasáhne té části konfigurace sítě, kterou používají. A to není až tak složité, pro začátek stačí požadavky popsat v bugzille.
    A proto mi připadá init proces ideální mezinástroj, který v tom může napomoci...
    Nemyslím si, že existuje vůbec nějaký způsob, jak v tomto může init pomoci, tedy pokud init sám nebude síťovým démonem. Není to ani v nejmenším jeho věc.
    Ale šlo mi o to, že se míchají věci z /usr s věcmi z /etc takovým způsobem, že není jednoduché zjistit, co všechno se tedy použije...
    Podle mě je to velice jednoduché. Uživatelské konfigurační soubory (v /etc) mají přednost před stejnojmennými distribučními konfiguračními soubory (v /usr/lib). To je všechno.
    To je zajímavý přístup, podmiňovat (ne)souhlas s koncepční myšlenkou nějakým subjektivním pocitem z něčeho souvisejícího.
    A ještě navíc možná :). Suchá teorie a praxe se prostě občas liší. Ale když nad tím tak přemýšlím, tak v podstatě to, co bys chtěl, už systemd umí. Ty bys totiž chtěl několik grafů závislostí. Vtip je v tom, že se všechny klidně vejdou do jednoho.
    Ale proč jsem o tom psal bylo, že například libvirt-guest si v klidu při shutdownu začal ukládat snapshoty běžících strojů.
    Jo, taky mě nějaké náročnější akce napadly. Takže jsi mě přesvědčil, u těch síťových věcí, které je potřeba udržovat.

    Takže jo. Bylo by fajn mít vyřešené závislisti mezí sítí a síťovým filesystémem. Takže odpojit síťový root, než se ukončí třeba ten strongswan. To asi nepůjde. Možná je samotný root po síti špatný nápad a měl by být radši v RAM.

    Takže jediné, co mě napadá, je oddělit klíčové komponenty a aplikace. Tedy odložit ukončení síťových démonů až po ukončení toho virtualizačního software. Ony ty virtuály síť stejně nejspíš potřebují :).

    A tohle systemd podle mě zvládne.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.