abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede David Heidelberg, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    19.8. 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.8. 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    19.8. 04:44 | IT novinky

    Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2448 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    23.8.2012 02:01 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora 17, systemd a SysV init skripty
    Tak mně napadá, jak je v systemd vyřešeno to, že služba může mít různé závislosti podle toho, jaká je na serveru konfigurace?
    Jako že by byla různá struktura závislostí pro různé profily? To si nemyslím.
    V takovou chvíli je ovšem tedy potřeba, aby NM shodil síť až úplně na konci nebo jí klidně i nechal, to nikoho nezabije.
    Ukončení NM obecně neshazuje síť. Dřív to tak nebylo, a některé chybi i vlastnosti (kvůli problémům kernelu) shození sítě způsobují. Ale oficiální plán je ten, že ukončení NM nechá síť viset tak jak je pro případ, že se jedná o upgrade a NM se bude zase spouštět a konfiguraci si bude přebírat.

    Momentálně to funguje jen pro IPv4 a i tam jsem opravoval před 0.9.6 nějakou chybu (kód pro IPv6 jsem odstraňoval úplně, protože nefungoval, jen dělal problémy).
    A to, že při shutdown zavolá iscsi stop mezi jedněmi z prvních, je už naprostá katastrofa, protože to je poslední, co udělá, pokud má na iSCSI root... :-)
    Já bych to asi hlásil do bugzilly. Do redhatí, abych nemusel moc řešit jestli je to problém systemd nebo unity té služby, oni už si to nějak přehodí.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.