abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 787 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.12.2012 12:26 k-barter_CZ | skóre: 2 | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Znovu-otevření tématu DSL-584T s openWRT
    Zdravím,

    předem se moc omlouvám za založení dalšího tématu, nicméně můj souboj s D-linkem 584T holt nebere konce. Pro pořádek uvedu i svoje minulé téma, které lze najít zde.

    Na začátek řeknu, že mám nainstalované openWRT, konkrétně Backfire 10.3 na DSL-584T.
    Když zapojím kabel z modemu (ano, je to DPC 2200), tak ztratím kontrolu nad routerem, nicméně klienti (NTB a server) dostanou každý svoji IP a net funguje jak má.
    S tímto spokojen nejsem. Bez netu jsem se hrabal v /etc/config/network a pročetl jsem si workaround na tvorbu VLAN, jelikož jsem z tohoto pochopil, jak by měly být porty nadefinovány.

    Co vím: eth0 je "hlavní" síťovka se 4 porty (0 1 2 3 4) ? ---- tady bych rád věděl, jak se věci mají, předpokládám, že 0 je interní a zbytek je externí, přiřadil jsem do vlan 0 2 3 4 za předpokladu, že 1 bude pro vstup. eth1 je interní pro WAN, tato je automaticky na DHCP, nicméně pro mě nepoužitelná.

    otázka zní, jak mám nastavit vlan? představoval bych si něco jako "porty 2-4 (na krabici) jako DHCP s NATem - static, ipaddr 192.168.1.1 netmask 255.255.255.0 a port 1 (opět na krabici) jako dhcp.

    Co jsem zkoušel:

    config eth0
    statická
    statická_ip
    netmask

    vlan
    zařízení eth0
    vlan_(číslo) 1
    porty 0 2 3 4
    ///
    ///tady mě napadla analogie s eth0 - nastavit statickou, netmask.
    ///

    Toto je jen malý výcuc, pro představu, co jsem nastavoval. Zatím mě stačilo, aby fungovala "LAN". Když bude fungovat LAN, nastavení portu 1 pro DHCP už je jednoduchá záležitost 2 minut. Holt, po restartu přes SSH router ani necukne. :-(

    ///////////////
    Možná bych měl říct, jak řeším připojení na klientech, na NTB mi to jede bez network-manageru, jelikož pendluji mezi Zlínem a univerzitou v Brně, kde mají na koleji, sprostě řečeno, pokakaný net. Network manager se z kolejového netu může zbláznit, tak jsem to vyřešil klasikou - /etc/network/interfaces - auto eth0 a tam iface eth0 inet dhcp a připojování řeším přes ifconfig a DHCP rekvest dhclient eth0. Doma funguje bez problémů a server jede jen na /interfaces - už kvůli stabilitě a DHCP / DNS serveru.
    ///////////////
    Zajímavé bylo, že Fedora na kolejový net reagovala dobře, bez potíží. Osobně mám teď Mint, kvůli Steamu a hlavně kvůli MATE - osobně řečeno mi GNOME 2.3 chybí :-) Tyto řádky berte jako menší off-topic.
    ///////////////

    ////////////////////////
    komentář
    ////////////////////////
    Před nějakou dobou jsem zápasil s Debianem, potažmo Mintem. Koupil jsem si od známého funkční síťovku, takže můj server má dvě, eth0 (vstup) a eth1 (DHCP, NAT, maškaráda) pro jednoho klienta. Možná se ptáte, proč teď (znovu) řeším starý router / switch, moje odpověď je celkem jednoduchá - přes ssh na routeru vzbudím klienta přes WOL a server nebude muset běžet celý den, což je nehoospodárné. Také tím "obejdu" dynamickou IP od UPC (...zajímalo by mě, proč nabízí takové krámy jako Scientific Atlanta?) - opět, minikomentář - jednu dobu jsem s Backfire měl jednu a tu samou adresu pro server přes 2 týdny = podle mě to bude nepřetržitý provoz D-linku, který tak udržoval IP. Jednoduše řečeno, server na Debianu/Ubu/Mintu umím krásně nastavit, ale na openWRT nikoliv, potažmo vůbec nemám představu, co a jak. Pokaždé, když router nastavím tak, jak si myslím že má být (přes VLAN, porty 2-4 statika, 192.168.1.1 s netmask), tak router vůbec nenabízí DHCP.
    /////////////////////////////

    Ještě jednou omluva za duplicitu, nicméně na oficálním fóru openWRT mi nikdo zatím neodpověděl. Veřte mi, že mě opravdu štve, že to musím dávat opět sem, a to ještě duplicitně.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.