abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.7. 14:22 | IT novinky

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.7. 12:22 | IT novinky

    Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.7. 04:33 | IT novinky

    Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (28%)
     (25%)
     (6%)
     (5%)
     (5%)
     (2%)
     (2%)
     (28%)
    Celkem 123 hlasů
     Komentářů: 15, poslední včera 15:10
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    22.1.2013 21:38 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Neviditelná síťová karta
    Podle mého device 0000:03:00.0 ve výpisu lspci vidět je - jenom má trochu jiné označení: 03:00.0 . Jedná se o bridge PCI-e to PCI (32b/33MHz) od PLX. To znamená, že se nejedná o naši síťovou kartu. Taky to znamená, že hláška "disabling ASPM on pre-1.1 PCIe device" (pro device 03:00.0) se našeho problému se síťovkou pravděpodobně netýká.

    Vysvětlivka na okraj: první čtyřčíslí v kernelovém výpisu znamená patrně číslo root komplexu nebo tak něčeho. Druhé číslo je bus, další je device, poslední za tečkou je function.

    Vysvětlivka č.2: čipset H61 už nemá nativní port paralelní PCI. Motherboard má paralelní PCI vyvedenu pomocí přídavného bridge od PLX. Naše síťovka patří do PCIe, tzn. měla by se objevit na některém dedicated fousu PCI-e x1 přímo z čipsetu (bývalého south bridge). Tzn. ten bridge od PLX "nestojí v cestě". Hmm. Jenom mi nejde do hlavy, k čemu tam ten bridge vlastně je, když motherboard podle asi dvou fotek (co ukázal google) nemá paralelní PCI slot... (možná by záhadu osvětlil lspci -vt nebo lspci -vv)

    lspci umí několik režimů "brouzdání po sběrnici" - vedle standardního výpisu za asistence kernelu umí údajně i nějaký "přímý přístup na hardware". Viz parametry -H 1 a -H 2 a u novějších verzí také -A <parametr>. Je to popsáno v dokumentaci lspci. Ovšem upřímně moc nevěřím, že by tento přímý přístup kartu ukázal - přímý přístup mi nikdy v ničem nepomohl. Možná jsem jenom nepotkal tu správnou závadu :-) To je asi jedno.

    Souhlasím s Petrem Šobáněm, že by to chtělo nový BIOS.

    Záhadou mi bylo, proč se Foxconn o té desce nezmiňuje na svém vlastním webu - chová se k ní macešsky. Jako kdyby to byl nějaký OEM model... (u Foxconnu dosti překvapivě, že :-) -- nojo, ale čí? Bingo - třeba Pakoší. Tohle by mohlo sedět: HP Pavilion p6-2022uk. Jestli jsem správně klikal, tak tohle by měl být update BIOSu. Pokud jsou ty odkazy dynamické, doklikal jsem se k souboru jménem sp58264.exe, který nese mystický název "Cupertino-H61/Cupertino2-H61 Motherboard BIOS Update". Bohužel je to exáč pro Windows 7 (existuje i varianta pro Windows 8). Dá se rozpárat 7zipem, uvnitř najdete kromě dalšího balastu přesně 4MB image flashky a utilitu AFUWIN - ta by možná běhala i pod Windows XP? I podle zmínky v dokumentaci by to mělo mít AMI BIOS. Možná by na to stačil rozumně nový AFUDOS (AMI flashovací utilitka pro DOS). Hehe - nebo open-source Flashrom :-) Ten BIOS má verzi 7.16 rev.A. Jenom doufám, že jsem klikal správně :-) Bacha, update BIOSu není úplně bezpečná věc. Zažil jsem i boardy, které ho prostě hardwarově nedaly - nedostatečné blokování napájení flashky nebo co. Na vyproštění byl potřeba programátor. Pokud na tom jede server, je vhodné mít pro sichr náhradní motherboard.

    Mimochodem - ty sloty PCI-e x1 jsou zřejmě všecky v2.0. A jestli ten BIOS bude klasicky značkově očesaný, tak možná s tou přídavnou síťovkou (PCI-e 1.x) padla kosa na kámen - protože nepůjde omezit verze/rychlost konkrétního slotu. Pitoreskní je, že ten motherboard má podobného Realteka přímo onboard... Trochu se mi chce rejpnout, aby tak ta značková mašina měla sloty zamčené pro pakoší značkový hardware - ale reálně tomu moc nevěřím, tohle je spíš taková noname plečka pro rozvojové trhy, žádné echtovní značkové železo s vrchnostenskými quirky, navíc zamykat sloty PCI-e x1 na desktopovém boardu... no nevím. Spíš se prostě nedohodne starý Realtek (PCI-e 1.x) s novým intelím čipsetem (PCI-e 2.0).

    Obecně doporučuji používat motherboardy, které jsou "solidní Taiwanské skoroznačky" - v poslední době mě bohatostí štelovátek v BIOSu příjemně překvapil Gigabyte. (Na mně bližším průmyslovém hardwaru je štelovatelnost dost různorodá, a cena je dost jinde.)
    [:wq]

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.