abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:55 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.05. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení. Do balíku se dostalo 5 nových aplikací: Audex, Accessibility Inspector, Francis, Kalm a Skladnik.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 18.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Pozvánky

    V neděli 26. května lze navštívit Maker Faire Rychnov nad Kněžnou, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.20.0, tj. první z nové řady 3.20, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu 64bitové architektury RISC-V.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | IT novinky

    Společnost Jolla na akci s názvem Jolla Love Day 2 - The Jolla comeback představila telefon se Sailfish OS 5.0 Jolla Community Phone (ve spolupráci se společností Reeder) a počítač Jolla Mind2 Community Edition AI Computer.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:33 | Nová verze

    LibreOffice 24.8 bude vydán jako finální v srpnu 2024, přičemž LibreOffice 24.8 Alpha1 je první předběžnou verzí od začátku vývoje verze 24.8 v prosinci 2023. Od té doby bylo do úložiště kódu odesláno 4448 commitů a více než 667 chyb bylo v Bugzille nastaveno jako opravené. Nové funkce obsažené v této verzi LibreOffice najdete v poznámkách k vydání.

    ZCR | Komentářů: 0
    21.5. 23:33 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 141 (pdf) a HackSpace 78 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 21:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.0.0 programovacího jazyka Kotlin (Wikipedie, GitHub). Oficiálně bude představena ve čtvrtek na konferenci KotlinConf 2024 v Kodani. Livestream bude možné sledovat na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    21.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 27.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 01:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.8.0 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi video formátů HandBrake (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (82%)
     (4%)
     (7%)
     (6%)
    Celkem 509 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    29.4.2013 07:48 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: systemd segfault při bootu nového jádra
    Měl jsem vždycky za to, že initrd je jen jakýsi způsob, jak nacpat do distribučního jádra široký spektrum ovladačů různého hardwaru a v custom jádru je to naprostá zbytečnost.

    Nejde - a nikdy nešlo - jen o drivery a už vůbec ne jen o drivery hardware. Obecně je tam všechno, co je potřeba provést nebo inicializovat před přimountováním kořenového filesystému. Tedy nejen natažení driverů příslušného hardware, ale také driver toho filesystému a podle okolností třeba i md/dm/cryptfs/… a nebo třeba taky natažení driverů a provedení skriptů potřebných pro konfiguraci sítě. Od doby, co se používá udev, je více než žádoucí spustit z initial ramdisku i ten. Většina z toho se dá za cenu určité námahy nějak obejít, ale je potřeba si rozmyslet, jestli úsilí, které pro to musíte vykonat, není nakonec větší než prostě vygenerovat initial ramdisk, což obvykle obnáší spuštění jednoho příkazu.

    Asi se doba mění, ten systemd bude časem i v debianu, co? :-(

    Doba se skutečně mění, ale tohle není záležitost systemd, mne koneckonců těžko může někdo podezírat z propagace systemd. Systemd jen bude ještě o něco náročnější na to, co je potřeba připravit v rámci initial ramdisku, takže je docela dobře možné, že jste měl dosud štěstí na triviální konfigurace, které se bez initial ramdisku obešly, a teprve s přechodem na systemd vás to štěstí opustilo.

    Hodně to urychlí start, nezabírá moc paměti

    Máte nějaký věrohodný test, který by potvrzoval, jak moc hodně to "hodně" opravdu je? Tj. o kolik milisekund se vám tím urychlí start stejného systému a kolik KB paměti tím opravdu ušetříte? Já se totiž z podstaty věci obávám, že je to spíš otázka víry a možná placebo efektu.

    Moduly tak na nějaký občasně používaý fíčury, USB věcičky a iptables.

    Tohle by asi taky zaloužilo vysvětlení. Vy opravdu každý modul poté, co ho přestanete využívat, okamžitě odloadujete?

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.