abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    dnes 03:55 | Komunita

    sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | Nasazení Linuxu

    Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:33 | Komunita

    Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    5.5. 23:22 | Pozvánky

    Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    5.5. 22:33 | IT novinky

    Dle plánu dnes končí služba Skype. Uživatelé mohou pokračovat v Microsoft Teams.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.5. 21:44 | IT novinky

    Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.5. 12:33 | Zajímavý projekt

    Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (21%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 545 hlasů
     Komentářů: 23, poslední dnes 07:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    13.5.2013 19:43 Beda0 | skóre: 29
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dynamicky alokované pole struktur
    Díky za postřehy.

    Data obsahují údaje o různých vlastnostech - těch vlastností je 50, proto 50 polí. Každá vlastnost je ukládaná pro 4 "jednotky", proto 4 prvky každého pole. Jednou ty data načtu a pak je zobrazuju - podle vlastností pro všechny jednotky naráz - tzn. např. v grafu zobrazím jednu vlastnost pro všechny 4 jednotky. Návrh určitě není ideální, proto se také tady ptám, ale nenapadá mě, jak to udělat jednodušeji při zachování přehlednosti. Jsou to jednoduchá data, takže nad nimi žádné operace provádět nepotřebuju - jen je nějak zobrazit a o to se stará jiná aplikace.

    Jenže já o tu největší přednost std::vector - to, že si nemusim udržovat počet prvků - přijdu, když použiju jednorozměrné pole pro uložení dat z matice s "dynamickou" velikostí (kvůli úspoře paměti) - samotné .size() je mi tady k ničemu, protože stejně musím iterovat sám - (*data)[y].dulezitePole1[i*pocetDat3 + y]. Při použití std::vector by mi stačilo udržovat informaci o pocetDat3 a druhou velikost dopočítat ze .size(), takhle musím udržovat informace i o dalších 5 velikostech(pocetDat2x). To je pravda. Ale velikosti se dají dopočítat vcelku jednoduchou funkcí z konfiguračních dat, které načítám také, takže si je nemusím pořád pamatovat. Navíc je IMHO už jedno, jestli si pamatuju jednu velikost nebo 6 uložených v jedné struktuře.

    Zjednodušení při alokaci a dealokaci, kterou provádím ve funkcích je minimální. Naprogramuju jednou funkce pro alokaci a dealokaci, které bych musel mít stejně a víc mi to nic nezesložiťuje ani nedělá kód čistší.

    Výše popsané (v tomto konkrétním případě né příliš výrazné) výhody std::vector mi IMHO nevyváží to, že se mi nelíbí mít v jedné struktuře míchané standardní pole se STL kontejnery.

    Abych nebyl špatně pochopen - nemám nic proti std::vector a v Qt s oblibou požívám QVector a podobné kontejnery, jen pro jejich požití v tomhle konkrétním případě nevidím moc důvod, ale je možné, že mi pořád něco uniká...

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.