abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:00 | Komunita

    Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.10. 15:22 | IT novinky

    Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    4.10. 05:22 | Komunita

    Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    3.10. 22:44 | IT novinky

    V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    3.10. 19:00 | Nová verze

    Google Chrome 141 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 141.0.7390.54 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich (Heap buffer overflow in WebGPU) bylo vyplaceno 25 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.10. 17:11 | Upozornění

    eDoklady mají kvůli vysoké zátěži technické potíže. Ministerstvo vnitra doporučuje vzít si sebou klasický občanský průkaz nebo pas.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    3.10. 17:00 | Komunita

    Novým prezidentem Free Software Foundation (FSF) se stal Ian Kelling.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.10. 14:33 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.10. 12:33 | Upozornění

    Vyšla kniha Počítačové programy a autorské právo. Podle internetových stránek nakladatelství je v knize "Významný prostor věnován otevřenému a svobodnému softwaru, jeho licencím, důsledkům jejich porušení a rizikům „nakažení“ proprietárního kódu režimem open source."

    javokajifeng | Komentářů: 0
    3.10. 01:11 | Bezpečnostní upozornění

    Red Hat řeší bezpečnostní incident, při kterém došlo k neoprávněnému přístupu do GitLab instance používané svým konzultačním týmem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (45%)
     (15%)
     (17%)
     (20%)
     (15%)
     (17%)
     (16%)
     (15%)
    Celkem 175 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 4.10. 20:35
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    14.5.2013 06:05 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7 - menuconfig
    Ahoj, máš celkem tři možnosti.

    1) upravit balíček s jádrem a dále ho distribuovat do svých systémů a mít ho tak zanesen i v balíčkovacím systému, to se dělá takto : HowToRebuildAnOfficialDebianKernelPackage

    2) nainstaluješ si zdrojové kódy jádra, ty si poté upravíš (make menuconfig), zkompiluješ a nainstaluješ. Zdrojové kódy jsou dostupné přes balíčkovací systém, viz "apt-get install linux-source" a poté je máš k dispozici v "/usr/src/..."

    3) Další možností je, stáhnout si vanilla jádro (čisté, žádnou distribucí neupravované ze stránek kernel.org). Většinou se všechny zdrojáky jádra rozbalují do "/usr/src/" a tak je tato cesta uvedena ve většině návodů a pokračuješ stejně jako v bodu 2.

    Většina lidí si jádro již nekompiluje a spoléhá se na distribuční verzi. Je to z několika důvodů. Jednak je jádro již natolik rozrostlé, že to zabere hodně času, projít všechny možnosti a odladit si jádro pro sebe. Dalším důvodem je, že distribuční jádro je většinou bez problémů a porodní bolesti jsou již dávno tatam. Posledním důvodem je také bezpečnost, kdy distribuční jádro se aktualizuje v rámci balíčkovacího systému. Pokud máš nějaký vlastní kernel, tak si musíš hlídat zranitelnosti a pokaždé, když se nějaká objeví, co by se tě mohla týkat, tak musíš rekompilovat z opravených zdrojáků.
    Samozřejmě jsou zde výjimky, kdy člověk potřebuje odladěné jádro pro jednu specifickou věc/nasazení (třeba herní servery), ale to je minoritní záležitost.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.