abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Komunita

    Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (24%)
     (22%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (4%)
     (4%)
     (33%)
    Celkem 49 hlasů
     Komentářů: 9, poslední dnes 15:56
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    10.5.2015 23:28 pocestny05
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak v postgresql "zamknout pohled na resultset"

    To si nerozumíme. Databáze neslouží jako cache, spoustu věcí dělá za aplikaci právě postgresql. Jde mi o jinou věc: když převádím "řádek" či spíše relaci na objekt, tak provedu select z databáze. Když budu chtít s tím samým objektem pracovat znovu, tak bych chtěl použít cache, která by vlastně byla pole načtených objektů. Cílem je, abych místo 100 dotazů na ta samá data provedl jen jeden dotaz a vrácená data si cachoval na úrovni php.

    Celkově aplikace hodně moc pracuje s databází a mezi aplikací a db se přenáší dost dat. Proto je DB a aplikace na stejném systému. Je otázka, zda cache vůbec něco řeší (i když asi jo, třeba PropelORM ji používá). Minimálně si ušetřím čas znovusestavováním objektů.

    Dejme tomu, že v každém fetch vrátí databáze 20 sloupců, kdy "velikost dat řádku" je od 5 do 5000 KB. Co z následujícího je rychlejší? (tabulka je ve skutečnosti join několika tabulek)
    • Vybrat všechno (SELECT s1 ... s20 FROM tabulka WHERE xy LIMIT 500) a pak postupně řádek po řádku s daty pracovat (převádět na objekty případně nedělat nic a použít cache)
    • Vybrat primární klíče (SELECT s1 FROM tabulka WHERE xy LIMIT 500) a pak postupně řádek po řádku s daty pracovat (převádět na objekty). Pokud objekt není nacachován, pak SELECT s2 ... s20 FROM tabulka WHERE s1=PKHODNOTA
    Jde o to, jak rychlé je postgresql ve vracení většího množství dat a zda se vůbec vyplatí drobit to na selecty primárních klíčů a podle potřeby načítat ostatní sloupce. Rovněž je otázka, zda vůbec cachovat kvůli rychlosti komunikace php-postgresql - jak rychlé je N krát opakovat stejný dotaz? Při dotazování používám prepared statements, takže by to mělo být rychlejší a bezpečnější.

    Děkuji za jakékoliv postřehy k mým mnohým otázkám. Nedokážu to moc reálně posoudit, protože jak na straně php, tak postgresql se dá celkem čarovat s nastavením různých cachí a přidělené paměti.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.