abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1844 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    22.9.2015 20:13 neklan | skóre: 11 | blog: neklan_no_clan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SKYPE - OS alternativa pro video?
    jo, v podstate neprodejne dvb-t mpeg2 boxy nacpat do bohmen-mahren za dvojnasobek trzni ceny i kdyz byly nove na tom se prave nekdo DOST silne nazvejknul, ale to je zmrdismus CTU nebo koho podmazli nevim, je to celkem jedno. Ted ma cele cesko bezcenne krabice, ktere maji problem zmaknout ve slusne kvalite fullHD a jak pisete zahranicni kanaly - no nevadi, ceske prase vsechno spase.

    ISP jsou komercni subjekty s nekdy lokalnim dominantnim postavenim (tzn. pokud ma zakos kecy klidne si muze objednednat dvakrat horsi a dvakrat drazsi dsl od telkace). Souhlasim, ze situace je nekdy dost na panaka nebo rovnou flasku, ale je to tak. Nadruhou stranu, kdyby byl ipv6 nejak hodne zadany produkt, tak by do toho sli. Ale neni. Par firemnich, par magoru, ale stejne vetsinou ma firma nekde server v housingu a tam ma vsechno a kdo nema je presne ten uzkej vyrez. Kde nic neni... Pro tech par promile, ktery by meli zajem treba i tu stovecku priplatit se nad tim nikdo nebude ani zamyslet, dokud mu nezacnou dochazet ipv4, pripadne vzrustat problemy s NATy.

    A ted se dostavame k (podle me) jadru pudla. Nekteri ISP maji IPv4 nasyslene, protoze byly chytri a to, ze ipv4 jednou dojdou se vi uz 10 let. Naopak by byli blby, kdyby nesyslili. Ted maji uz v podstate komoditu, jejiz cena v nejblizsich letech raketove poroste (nez se prejde na ipv6 coz je otazka minimalne 5ti let) a na tom se nazvejknou. At uz primo prodejem, usetrenim nakladu, konkurencni vyhode v lepsich sluzbach nebo jakkoliv jinak.

    Pak jsou tu ti ISP, kteri nemaji dost adres a postupne jim dochazeji, zvysuji se jim naklady na zelezo a elektriku kvuli NATum, na administrativu a evidenci tech ipv4, routing, ..., a od tech se prave ocekava, ze ponesou hlavni cast nakladu na prechod na ipv6. Protoze driv nebo pozdeji budou muset. Neni vetsi zisk, nez kdyz sousedovi chcipne koza.

    Prikladem budiz "Darmuv" poskytovatel. Nabizi skvelou sluzbu za skvele penize a ipv4 adres ma dostatek. Takovemu ISP staci sedet na zadku, chroupat popkorn a koukat, jak se ostatni brodej pokolena v septiku. Kdybych byl na jeho miste delal bych presne to same a ipv6 bych taky nenabizel. A muzete na to nadavat, moralne rozporovat, plivat a stezovat si, ale nakonec to budou stejne ti ostatni, co si nenasyslili ipv4, kteri budou pokolena ve sragorach. A az situace uzraje, tak se proste nahodi IPv6 vsem a zadarmo, protoze uz se to vyplati vic, nec resit par firemnich, kteri za to ted plati uplne zbytecne prachy (zbytecne pro ne, nikoli pro chytreho poskytovatele)

    Pak uz budou bezne na trhu operatori, kteri znaji ipv6 a vyskolil je nekdo jinej za svoje penize, zarizeni budou ozkousena, upgrady fw k dospozici, zakaznici uz nejak tak nejak budou vedet, ze ipv6 existuje a ze se na nej prechazi, o mnoho vic jich se na nej bude ptat. Jak uz jsem uvedl vidim to tak na 5-10let.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.