abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:44 | Zajímavý software

    picogame (GitHub) je malý 2D herní engine pro mikrokontroléry jako RP2040, čip uvnitř kapesní konzole Picopad. Hru napíšeš v Pythonu a vyzkoušíš ji v prohlížeči nebo desktopovém simulátoru. Až bude hotová, zkopíruješ ji na podporovanou desku. Na začátku nepotřebuješ C, sestavení firmwaru ani hardware.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | Nová verze

    Multiplatformní prohlížeč elektronických knih KOReader byl vydán ve verzi 2026.07 "Sailing Walrus". U PDF souborů s SMask lze vyčistit pozadí. Přibyla podpora Kobo v5 nebo základní podpora OPDS 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Komunita

    Společnost Valve sponzoruje a společnost Collabora portuje RADV (open source Vulkan ovladač pro AMD GPU z projektu Mesa) na Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.7. 20:44 | Zajímavý projekt

    Starling (GitHub) je desktopové prostředí vytvořeno umělou inteligencí (s dohledem jednoho vývojáře během šesti měsíců).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    28.7. 14:22 | IT novinky

    Dne 30. června 2026 byla završena fyzická realizace projektu Czech National Quantum Communication Infrastructure (CZQCI), tedy České národní kvantové komunikační infrastruktury. Projekt byl realizován od 1. března 2023 a financován z Národního plánu obnovy částkou 121,6 milionu Kč. Cílem podpořeného projektu bylo vybudovat základy národní kvantové komunikační infrastruktury a ověřit možnosti jejího praktického využití. Mezi

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    28.7. 14:11 | IT novinky

    Město Šumperk se stalo terčem kybernetického útoku, chod úřadu je omezen. Zjišťuje se, jestli unikla nějaká data. Cílem hackerů byla městská datová síť. První útoky zaznamenali odborníci na informační technologie již v pondělí večer, závady se ale plně projevily až dnes ráno. Město událost nahlásilo Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    28.7. 13:55 | Bezpečnostní upozornění

    Samba, svobodná implementace síťového protokolu SMB/CIFS, byla vydána ve verzích 4.24.5, 4.23.10 a 4.22.11. Řešeno je 6 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.7. 23:44 | IT novinky

    Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    27.7. 18:11 | Zajímavý projekt

    Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    27.7. 17:00 | Komunita

    Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2279 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    22.5.2016 13:55 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat Ubuntu bez SWAPu, když je disk šifrovaný
    S prvni casti souhlasim, je to jak mor, predstava uzivatele ze pro zmenu prostredi musi preinstalovat pocitac nebo dokonce menit distro...

    Druha cas uz zavani uchylkou, kdy mas potrebu sve pozadavky povazovat za pozadavky celeho vesmiru, 8GB je nadprumerna velikost ktera staci s prehledem a reservou na 99.999% ukonu 99% beznych uzivatelu... minimalisticky stroj ma 1GB, slaba ram je 2GB, 4GB je optimalni velikost, 8GB je dobra reserva... osobne mam ve vetsine 4GB, nekde 2GB, vyjimecne i 1GB, v primarnim stroji 16GB a to jen kvuli virtualum... chapu ze nekdo potrebuje vice, ale te generalizovani je postavene na hlavu :)

    No a treti cast ta uz smrdi na dalku psychopatismem :) Ty mas potrebu implementovat svetovy rad tim ze bys vechny BFU postavil pred Arch a dokud nevenuji 14dni instalaci tak jim nedas najist, ale oni jsou lide co chteji nainstalovat system behem 10minut a mit ho pripraven na veskere bezne cinosti na vetsine moznem hw, nekteri nechaji vsecho vychozi a podridi se protoze nevede/neumi/nechteji si to nastavit podle sebe, nekteri si to pred/pri instalaci (debootstrap/textbased/alternate) upravi dle sebe, nebo po az po instalaci... porad jde ale o to ze maji moznost vyberu jestli zustat BFU pri pouziti distra zamereneho i na BFU...
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.