abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.90 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.90 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | IT novinky

    Počítačová hra Tetris slaví 40 let. Alexej Pažitnov dokončil první hratelnou verzi 6. června 1984. Mezitím vznikla celá řada variant. Například Peklo nebo Nebe. Loni měl premiéru film Tetris.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 10:44 | Nová verze

    MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.23.0. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora dynamických USB zařízení nebo nové moduly openamp, tls a vfs.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:22 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu Core 24. Představení na YouTube. Nová verze Ubuntu Core vychází z Ubuntu 24.04 LTS a podporována bude 12 let. Ubuntu Core je určeno pro IoT (internet věcí) a vestavěné systémy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:00 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 19:55 | IT novinky

    Intel na veletrhu Computex 2024 představil (YouTube) mimo jiné procesory Lunar Lake a Xeon 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 13:44 | IT novinky

    Na blogu Raspberry Pi byl představen Raspberry Pi AI Kit určený vlastníkům Raspberry Pi 5, kteří na něm chtějí experimentovat se světem neuronových sítí, umělé inteligence a strojového učení. Jedná se o spolupráci se společností Hailo. Cena AI Kitu je 70 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 14.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 12:55 | Zajímavý software

    Společnost Kaspersky vydala svůj bezplatný Virus Removal Tool (KVRT) také pro Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    6.1.2017 11:06 Petr Fiedler | skóre: 35 | blog: Poradna | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dualboot Win10/Mint18.1 - jak nejlépe zálohovat linuxový oddíl?

    No to máš pravdu. Ten rdiff-backup je teda fakt docela dobrej. Je to vlastně jako rozdílová záloha pomocí Acronusu. Uvědomil jsem si jednu věc. Já to mám teď s daty takhle: Mám 1 TB disk na data, na kterém mám 3 hlavní adresáře:

    V prvním je 50 GB soubor zašifrovaný TrueCryptem. V něm mám adresáře jako dokumenty, audio, video atd. Slouží vlastně jako můj domovský adresář, ve kterém mám dokumenty, které nechci sdílet. Přistupuji k němu z obou systémů a z obou ho chci zálohovat (ve Windows na to mám Acronis).

    Ve druhém adresáři mám veřejné dokumenty, které sdílet chci, a tak šifrovaný není.

    No, a ve třetím mám zálohu systému Windows (desktop, notebook). Pouze systém bez dat. Už jsem tam včera vytvořil i adresář Linux, ve kterém budou zálohy Linuxu z desktopu a notebooku.

    A teď, když to teda vezmu od zadu. Zálohování třetího adresáře nemusím řešit. Nic se v něm totiž denně nemění a ihned po provedení zálohy kopíruji soubor se zálohou ještě na externí disk a druhý den v práci do notebooku. Sichr je sichr. Míním tím teď zálohu desktopu. U notebooku je to samozřejmě opačně. Takže tady nemusím nic řešit.

    Záloha druhého adresáře je na místě, protože se v něm denně (můžou a nemusí) mění soubory. Tady by stačila ta rozdílová záloha rdiff-backupem. A je mi pro tento účel vzhledem k velikosti mého datadisku i sympatičtější.

    Velký problém však spatřuji v záloze prvního adresáře. Je v něm totiž jeden zakryptovaný soubor (TrueCrypt) o velikosti 50 GB. To by mi to zálohovalo každý den celé. Tzn. 50 GB/den. To dobrý není. Acronis, který mám na Windows umí dost věcí. Můžeš tam nastavit zálohu rozdílovou, přírustkovou, celou atd. Taky můžeš nastavit, po kolika zálohách se má poslední záloha smazat. A to by bylo řešení pro mě. Druhý adresář (veřejné soubory) bych denně zálohoval pomocí rdiff-backup no a pokud by ten rdiff-backup uměl i zálohovat ten první adresář s tím 50 GB šifrovaným souborem s tím, že by třeba každý den mazal 4 dny starou zálohu, tak bych to mohl řešit jím. Otázka tedy je, jestli to umí? A pokud ne, tak bych na to musel použít jiný nástroj. Jenže jaký?

    A vůbec nejlepší by to bylo celé zautomatizovat. Např. kdybych klikl na "vypnout počítač", tak by se automaticky napřed provedla denní záloha a pak si se teprve pc vyplo. Je to méžné?

    Budu ti VELMI vděčný (KAŽDÉMU), když se nad tím zamyslíš (zamyslí kdokoliv) a napíšeš mi sem, jak to co nejlépe udělat. A já zkusím Googlit, mno.

    A díky za odpověď k3dAR :-)
    Měj se dobře

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.