abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:00 | Komunita

    V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | IT novinky

    Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:00 | IT novinky

    Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.9. 21:22 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.9. 18:22 | IT novinky

    T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    10.9. 13:22 | IT novinky

    Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.9. 05:44 | Nová verze

    Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.9. 21:00 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    9.9. 18:33 | Nová verze

    Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (83%)
     (7%)
     (2%)
     (2%)
     (4%)
     (2%)
    Celkem 164 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 10.9. 13:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    26.2.2017 10:27 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nový server, co koupit? Koupit železo nebo udělat virtual
    Jak už jsem napsal, nejdřív bych začal tím, že bych si spočítal současné IOPs a podle toho nasizoval storage. Jako, pokud nemáš problémy s manama, tak ok, ssd se neztratí, ale počítej minimálně 2x Intel DC 3700 200GB = 2x 9000,-Kč bez DPH, což je shodná cena jako nějakého HP SAS 1,2TB 10k.
    Jsi napsal, že potřebuješ 800GB postfix + 2TB FS + 40GB db, což zní easy pro 6x1,2TB v RAID10 nad HW řadičem s nějakou 2GiB BBWC (předpokládám, že app nad tou db není něco prasáckého + nepřistupuje na ní tisíc lidí). Pokud si myslíš, že si se SATA vystačíš, tak pak bych šel tedy cestou 4x2TB WD RE v RAID10 (4x 3000,-Kč bez DPH) + k tomu 2x Intel DC 3700 200GB na databázi (2x 9000,-).
    Pokud chceš ušetřit, tak pak na záložním serveru ty ssd mít nemusíš a v případě chcípnutí prvního serveru by to prostě běželo na záložním dočasně pomaleji.
    Jinak NAS bych do toho nepletl. Fakt bych to řešil dva servery s interním storage a nějakým druhem replikace mezi nimi (buď DRBD, nebo v rámci FS = ZFS / BTRFS).
    Starý server bych pro routing nepoužíval. Je to prosté, moc žere. Pokud máš UPS (jako, že asi máš), tak by jsi si další spotřebou navíc zkracovat čas běhu bez proudu, navíc když nejde proud, nejde klima, rychleji roste teplota atd. Je to jedno s druhým. Minimalizovat spotřebu je vždy dobré.

    Neznám tvou topologii sítě, takže nevím, kde ten fw chceš mít, ale pokud je to nějaký poslední hop do/z netu, tak proti mikrotiku nic nemám. Samozřejmě to můžeš řešit i v rámci VM na serveru (buď jednoduchá VM s debianem a iptables, nebo nějaké klikací řešení jako pfSense, nebo snad už i ten mikrotik myslím podporuje běh ve VM pod KVM). Musíš si ale představit různé scénáře, co se stane a co budeš muset udělat, když něco z toho padne, nebo když padne vše atd.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.