abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:22 | Upozornění

    Společnosti Ticketmaster byla odcizena databáze s osobními údaji (jméno, adresa, telefonní číslo a část platebních údajů) 560 miliónů zákazníku. Za odcizením stojí skupina ShinyHunters a za nezveřejnění této databáze požaduje 500 tisíc dolarů [BBC].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 31
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    31.5. 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    28.10.2017 21:56 logik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Serióznost MySQL?
    V podstatě celá Tvá obhajoba PHP zní: To, co PHP má implementováno dobře, tak nepoužívám. (A to má ještě ta obhajoba díry, protože v čem asi bude napsanej ten šablonovací systém, kterej použiješ k sortování? Že by v PHP?)

    Nevím, jaké máš zkušenosti s vývojem, ale jestli tvrdíš, že closure nezjednodušují práci, nebo že traity jsou k ničemu, tak evidentně proto, že znáš tyto věci pouze z PHP, kde mají opravdu málem více problémů, než pozitiv - a pouze z jednodušších aplikací, kde výhody těchto konstruktů nepoužiješ.

    V podstatě se dá říci: ano - v situaci, kdy používáš PHP jako s odpuštěním primitivní lepidlo pro web, kdy v něm nepotřebuješ implementovat žádnou alespoň trochu složitější logiku, tak Ti nevadí, že použiješ velmi omezený subset PHP, kde máš vychytané věci, které jsou v PHP náhodou implementované bezproblémově a proto se Ti negativa PHP zdají malá. Takto můžeš ale prohlásit za dobrý jakýkoli jazyk - u každého jde takový subset jazyka najít.

    Dobrý jazyk se ovšem od špatného liší tím, že člověk nemusí zjišťovat, že to a to je použitelné špatně a tedy to radši nemá používat. U špatného jazyka si musíš někde přečíst, že == nepoužívat, že sice jde porovnávat vše, ale smysl má porovnávat pouze čísla, že closure jsou na nic, že traity jsou na nic atd. atd... Dobrý jazyk Ti dá konstrukty, které se dají dobře používat, a nedává Ti bezdůvodně konstrukty, které vedou k chybám a nenabízí konstrukty, které (podle Tvého názoru) jsou k ničemu.

    Především ale dobrý jazyk není jazyk, který - když z něj osekáme velkou část pokročilých konstruktů, protože jsou implementovány divně - tak se hodí na házení věcí z databáze do šablony. Programování NENÍ zdaleka jen psaní webů, v dobrém jazyku člověk stejně snadno řeší jednoduché úlohy, jako i implementuje složitou logiku. A pak člověk ocení, když mu ten jazyk nejen neháže svojí nelogičností klacky pod nohy, ale poskytuje mu jazykové konstrukty, které implementaci této logiky usnadní. A mezi ně patří přesně věci jako traity, closure, funkce jako first class objekty atd. atd...

    Mám tu "čest" už nemálo let zároveň vyvíjet v Pythonu a v PHP - v obojím bych řekl, že ne zcela jednoduché věci, a tak mohu tyto jazyky dobře porovnávat. Úroveň podpory a vyjadřovací jednoduchost Pythonu je o několik úrovní výše, než u PHP. A to i přes to, že v PHP je pár věcí, které jsou implementované lépe, než v Pythonu (např. zadávání ordered kolekcí).

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.