abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    11.5. 18:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.2.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Společnost Cloudflare jej letos v únoru uvolnila pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.5. 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    10.5. 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.5. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    9.5. 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 54
    9.5. 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (69%)
     (7%)
     (11%)
     (13%)
    Celkem 196 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 10.5. 18:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    3.4.2018 22:36 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MikroTik více wifi AP
    WDS ani MESH ti nepomůže, to řeší bezdrátové propojení AP. Resp. MESH řeší smyčky v síti, je to alternativa pro STP. Capsman slouží k centrální správě všech AP, ten ti také nepomůže.
    Roaming je to, že klient umí bez výpadku přeskakovat mezi více fyzickými AP. K tomu je nutné mít naimplementovány standardy 802.11r,802.11k,802.11v.
    Apple umí všechny tři, Android umí jen 802.11r (od verze Android 5), Windows 10 umí taktéž všechny tři standardy, záleží na hw.

    Mikrotik neumí ani jedno, nemá implementaci žádnou, staví na řešení routeru, případně p2p spoje.
    Ostatní výrobci (Ruckus, Ubiquity, Meraki) to řeší tak, že Roaming neimplementují, ale implementují virtuální AP, které přesouvají mezi více fyzickými AP a klient Roaming nemusí umět a nevypadne mu spojení (celé to pak řídí nějaký centrální controller). Nevýhodou tohoto řešení je zarušená síť, protože klient neprovádí roaming, funguje stále na stejné frekvenci, je stále připojen k jednomu AP (virtuálnímu). Když máš více AP na stejné frekvenci, je jasné, že si síť zarušíš a celkový průtok sítě bude malý.

    Aby se ti telefon/pc přepojoval mezi Mikrotik AP (ale i jinými výrobci), tak musíš mít na všech AP nastavené stejné SSID a jinou frekvenci. Výsledkem bude, že se ti klient přepojí s minimálním výpadkem. Když jsem to testoval, tak s ntb byl výpadek tak 2 pingy. S mobily je to horší, tam je to i 10 pingů (ale to jsem měl v ruce android plečku s verzí 4 a AP jsem měl 50m mimo přímou viditelnost), záleží na vzdálenosti AP.
    V androidu lze v developer režimu zapnout volbu pro agresivnější roaming.

    Jinak jsem slyšel, že třeba Ubiquity svojí implementaci ZeroHandoff (právě ten bezvýpadkový přenos klienta mezi více fyzickými AP) v nových fw moc nemá a už se začíná orientovat na podporu právě zmíněných standardů.
    Ono je to logické, když chce mít člověk dobrou propustnost, tak si nemůže všude nasekat AP se stejnou frekvencí a svými proprietárními protokoly se snažit minimalizovat rušení.

    Závěr tedy je, že kdo ti radí Mikrotik a háže do vzduchu názvy jako MESH apod., tak neví, o čem mluví. Mikrotik v režimu klient roaming neumí, v režimu AP neumí 802.11r ani nic dalšího a ještě relativně nedávno Mikrotik v režimu klienta neuměl vůbec žádný roaming (prostě přepojil se na silnější AP až když úplně ztratil signál s původním AP, což je to nejhorší, co může být)
    Prostě nastav stejné SSID a jinou frekvenci a hotovo. A tu frekvenci nastav takovou, aby se ty AP navzájem nerušily. V případě 2,4GH jsou volné 3 kanály o šířce 20MHz.
    V případě 5GHz je to trochu více, ale když si nastavíš šířku pásma 80MHz, nebo více, tak tím skoro zabiješ celý 5GHz pásmo.
    Ty máš podle popisku dvě AP, tak je to cajk a nemusíš to moc řešit.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.