abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1980 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.4.2019 19:07 PetebLazar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výkon flash-based médií/disků (kontinuální trvalý zápis)
    Po několika SSD nižší třídy jeden z té "střední". Konkrétně Corsair Force Series MP510 960GB (NVMe PCIe 3.0 4x) údajně osazený řadičem Phison PS5012-E12 a chipy Toshiba BiCS3 256Gb 64-layer 3D TLC. Na tomto SSD mne zaujala deklarová životnost 1700TB (0,9DWPD) (nakolik reálná je otázkou?), tj. skoro denní kompletní přepsání SSD po dobu jeho záruky (5 let). Násobně vysší než u dnešních TLC (o QLC ani nemluvě).

    Test trvalého zápisu proveden pomocí dd (pouze z /dev/null, test zápisem náhodných dat by byl omezen rychlostí jejich generování). V grafu občas sekundový průměr zápisu (dle iostat) poklesne i na nulu, ale celková průměrná rychlost zápisu 750GB dat činila 1,4GB/s. Testovací konfigurace stále stejná Thr 1950X/X399 s OS Xubuntu18.04x64@vanilla_4.19.20(tentokrát filesystém byla ext4).

    Testy jinde zmiňují, že i v nejhorších podmínkách (vyčerpání SLC-cache) se zápis drží okolo 1GB/s (což by konec grafu níže asi potvrzoval). První půlku kapacity je vidět koketování s SLC-cache, zápisy v řádu 2GB/s jsou střídány poklesy k x00MB/s (i níže). Předpokládám, že při sekvenčním zápisu nepřekračujícím trvale 1GB/s bychom se dočkali asi výrazněji ploché křivky. Teploty povrchu SSD nepřekračovaly během zápisu 65°C (nad SSD je v proud vzduchu z in-take fanu), průběžně monitorováno infr. teploměrem.

    Průběh sekvenčního zápisu - graf

    Sekvenční čtení (to nejpodstatnější pro plánované využití) pak překračuje 2GB/s, což je více než saturace 10Gbit LAN.
    sudo hdparm -tT /dev/nvme1n1
    
    /dev/nvme1n1:
     Timing cached reads:   24270 MB in  2.00 seconds = 12150.72 MB/sec
     Timing buffered disk reads: 8424 MB in  3.00 seconds = 2808.00 MB/sec
    
    Škoda, že výrobci neumožňují (nebo o tom nevím) volitelně režim SLC-cache u svých SSD vypnout. Umožnilo by se tím asi docílit nižší průměrné rychlosti trvalého zápisu, ale nejspíš s menšími výkyvy. Možná by to mělo pozitivní dopad i na životnost, jelikož by se data do pamětí zapsala hned napoprvé v cílovém TLC módu a ne nadvakrát poprvé v SLC módu).

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.