abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 18:33 | IT novinky

    Apple představil (keynote) iPad Pro s čipem Apple M4, předělaný iPad Air ve dvou velikostech a nový Apple Pencil Pro.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 17:11 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 14.1 (14.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 14. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Komunita

    Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2023. Vybráni byli Bruno Haible za dlouhodobé příspěvky a správu knihovny Gnulib, nováček Nick Logozzo za front-end Parabolic pro yt-dlp a tým Mission logiciels libres francouzského státu za nasazování svobodného softwaru do praxe.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | IT novinky

    Před 10 lety Microsoft dokončil akvizici divize mobilních telefonů společnosti Nokia a pod značkou Microsoft Mobile ji zanedlouho pohřbil.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:33 | Komunita

    Fedora 40 release party v Praze proběhne v pátek 17. května od 18:30 v prostorách společnosti Etnetera Core na adrese Jankovcova 1037/49, Praha 7. Součástí bude program kratších přednášek o novinkách ve Fedoře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 21:11 | IT novinky

    Stack Overflow se dohodl s OpenAI o zpřístupnění obsahu Stack Overflow pro vylepšení OpenAI AI modelů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:55 | Nová verze

    AlmaLinux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4 (Mastodon, 𝕏). S kódovým názvem Seafoam Ocelot. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:11 | IT novinky

    Před 50 lety, 5. května 1974 v žurnálu IEEE Transactions on Communications, Vint Cerf a Bob Kahn popsali protokol TCP (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Zajímavý článek

    Bylo vydáno do češtiny přeložené číslo 717 týdeníku WeeklyOSM přinášející zprávy ze světa OpenStreetMap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (63%)
     (8%)
     (14%)
     (15%)
    Celkem 131 hlasů
     Komentářů: 8, poslední 4.5. 08:25
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    27.10.2020 23:27 Pavel | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Propojení 5 sítí přes VPN
    Ahoj, hledám řešení jak vhodně propojit 3 lokace aby mezi nimi fungovalo především sdílení souborů windows - přes pevnou IP a vzdálená plocha. Momentálně to nějak propojený je na bázi Mikrotik řešení, chtěl bych použít linuxový server a klientí budou Mkčka nebo Windows. Popis lokací a současného stavu: lokace A: vnitřní síť 10.10.10.0/24, uvnitř tři důležitá PC a jeden mikrotik, každý zvlášť připojen přes OpenVPN k serveru, směrovač je pro mě nekonfigurovatelný, statické routy v každém PC, MK. MK je zde především pro přístup do celé sítě A z jiných sítí, mohl by teoreticky sloužit i opačně, zatím to jde rovnou z PC - je to stabilnější a mnohem rychlejší než přes MK.

    lokace B: vnitřní síť 10.20.10.0/24, uvnitř několik zařízení, mikrotik sloužící jako GW směrovač a OpenVNP server.

    lokace C: tři vnitřní podsítě Ca - 10.30.10.0/24, Cb - 10.30.20.0/24, Cc - 10.30.30.0/24, uvnitř několik zařízení, mikrotik sloužící jako GW směrovač a VPN klient.

    Současně se k VPN připojuje i mobil pro kompletní dohled nad všemi sítěmi. VPN server je v režimu TAP a klientí mají přidělenou adresu ze sítě B. Na MK je pak již řešen transparentní bridge mezi sítěmi. Problém ovšem nastává při komunikaci mezi sítěmi A-C a opačně, která je velmi pomalá. Částečně tomu možná vadí i kvalita přípojky sítě B - 40Mbit/40Mbit/12ms.

    Napadlo mi, celý VPN server zřidit v datacentru, kde již něco běží. Pak bych pro VPN síť udělal adresaci 192.168.1.1/24 a používal TUN. Zároveň bych server využil jako GW pro NB a mobily, když jsou připojený k internetu mimo sítě A,B,C.

    Uvítám rady jestli je moje úvaha správná než se do toho pustím a i praktické zkušenosti. Stěžejní je pro funkčnost vzdálené plochy mezi C->A, výhodou bude když to půjde C->MK v A->PC. V současnosti je to použitelné pouze B->A, B->C a naopak. A samozřejmě pak kompletní komunikace mezi vším pro správu sítí.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.