abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:11 | IT novinky

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia online tabulky Proton Sheets v Proton Drive.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:55 | Komunita

    O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Komunita

    Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    včera 15:22 | IT novinky

    Evropská komise obvinila síť 𝕏 z porušení unijních pravidel, konkrétně nařízení Evropské unie o digitálních službách (DSA). Vyměřila jí za to pokutu 120 milionů eur (2,9 miliardy Kč). Pokuta je podle názoru amerického ministra zahraničí útokem zahraničních vlád na americký lid. K pokutě se vyjádřil i americký viceprezident: „EU by měla podporovat svobodu projevu, a ne útočit na americké společnosti kvůli nesmyslům“.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    5.12. 17:11 | IT novinky

    Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    5.12. 15:11 | IT novinky

    Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.12. 14:11 | IT novinky

    V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.12. 00:33 | Nová verze

    Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.

    |🇵🇸 | Komentářů: 12
    4.12. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 14:00 | IT novinky

    Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 439 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    10.1.2021 01:53 JTS
    Rozbalit Rozbalit vše Jak nastavit stejné pevné rozlišení při bootování, spouštění lxdm i lxde bez detekce monitoru
    Snažím se připojit starší TV HD redy přes vga hdmi convertor. (TV nemá vga vstup jen 2 HDMI). OS je Linux Mint 13 "-System-Name ~ $ uname -r 3.2.0-126-generic" (Novější OS už neakceptují grafický ovladač - NVIDIA DRIVER VERSION: 96.43.23). Optimální rozlišení pro HDMI vstup TV je 1360 x 768. I když jsem ho uložil jako defaultní při spuštění lxde pomocí lxrandr, naběhne pouze, pokud je připojený monitor. Teprve potom, když fyzicky odpojím monitor a připojím TV, toto rozlišení se zachová. Pokud zůstane připojená TV při restartu pc rozlišení naběhne optimálně jen při nabídce Grub. Při startu zavádění OS obrazovka zčerná a až správce přihlášení (lxdm nebo gdm) se automaticky zobrazí v rozlišení 640 x 480. Po přihlášení nejsou v nabídce žádná jiná rozlišení než 640 x 480 a to úplně nejnižší 320 x ...

    Nepomohly žádné triky s xrandr, žádná jiná rozlišení - ta, která se vytvoří, pokud je připojená TV, a přidají se přes parametry xrandr (--newmode a --admode) - taková rozlišení se nespustí a xrandr nahlásí

    "xrandr: Failed to get size of gamma for output default" "xrandr: Configure crtc 0 failed"

    Nepomohlo automatické přihlášení uživatele do lxde (i když se správce přihlášení nezobrazí, před spuštěním lxde přesto nějak nastaví ta defaultní rozlišení. Pokud je připojená tV - zůstane 640 x 480, pokud monitor správce lxdm nebo gdm nabíhá s 1920 × 1080 a lxde rozlišení pak změní na uložené 1360 x 768.

    Jde nějak nastavit rozlišení správce přihlášení? Nikde jsem to nenašel. Nebo zakázat tu autodetekci, která nastavuje pak u TV jen ta dvě možná rozlišení před startem LXDE?

    Jde nějak jinak zajistit výstup 1360 x 768 beze změn při bootování pc až do spuštění lxde či jiného grafického prostředí ?

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.