abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.04 (Resolute Raccoon) už nebude v desktopové instalaci obsahovat GUI nástroj 'Software & Updates'. Důvodem jsou obavy z jeho složitosti pro běžné uživatele a z toho plynoucích bezpečnostních rizik. Nástroj lze doinstalovat ručně (sudo apt install software-properties-gtk).

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    dnes 04:33 | IT novinky

    Thomas Dohmke, bývalý CEO GitHubu, představil startup Entire - platformu pro spolupráci vývojářů a agentů umělé inteligence. Entire získalo rekordních 60 milionů dolarů na vývoj databáze a nástrojů, které mají zefektivnit spolupráci mezi lidmi a agenty umělé inteligence. Dohmke zdůrazňuje potřebu přepracovat tradiční vývojové postupy tak, aby odpovídaly realitě, kdy většinu kódu produkuje umělá inteligence.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Zajímavý projekt

    Toyota Connected North America oznámila vývoj open-source herního enginu Fluorite, postaveného na frameworku Flutter. Pro renderování grafiky využívá 3D engine Filament od společnosti Google a dle svého tvrzení cílí na konzolovou kvalitu her. Fluorite je zřejmě navržen tak, aby fungoval i na méně výkonném hardware, což naznačuje možnost použití přímo v ICE systémech vozidel. Zdrojový kód zatím zveřejněný není.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Bezpečnostní upozornění

    Byl vytvořen nástroj a postup pro překonání věkového ověření platforem Discord, Kick, Twitch, Snapchat (a možná dalších), kód je open-source a dostupný na GitHubu. Všechny tyto sítě používají stejnou službu k-ID, která určuje věk uživatele scanem obličeje a na původní server posílá pouze šifrovaná metadata, ty ale sociální síť už nedokáže sama nijak validovat, 'útok' spočívá ve vygenerování a podstrčení legitimně vypadajících ověřovacích metadat.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    včera 14:11 | IT novinky

    Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb přiznala vážné selhání interních systémů, které ji vystavilo riziku sabotáže a nezabránilo chybné transakci v hodnotě přes 40 miliard dolarů (814 miliard Kč). Druhá největší kryptoměnová burza v Koreji minulý týden při propagační akci omylem rozeslala zákazníkům zhruba 620 000 bitcoinů místo 620 000 wonů (8700 Kč). Incident vyvolal pokles ceny bitcoinu o 17 procent. Většinu

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 13:55 | Nová verze

    Google Chrome 145 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 145.0.7632.45 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Zpátky je podpora grafického formátu JPEG XL, viz Platform Status. Odstraněna byla před třemi lety. Nový dekodér JPEG XL jxl-rs je napsán v Rustu. Zobrazování JPEG XL lze vyzkoušet na testovací stránce. Povolit lze v nastavení chrome://flags (Enable JXL image format).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.2. 22:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.26 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.2. 18:11 | Nová verze

    CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 26. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 26 vychází z Wine 11.0, D3DMetal 3.0, DXMT 0.72, Wine Mono 10.4.1 a vkd3d 1.18. Do 17. února lze koupit CrossOver+ se slevou 26 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    10.2. 14:22 | Komunita

    KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.2. 13:22 | Zajímavý projekt

    Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 9
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (19%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (26%)
     (3%)
     (4%)
     (2%)
     (12%)
     (28%)
    Celkem 846 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    7.5.2005 11:07 David Jež | skóre: 42 | blog: -djz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pár otázek k IBM Thinkpad T23
    Zdravim,
    MiniPCI je bez problemu normalni sbernice, existuji na ni karty da se tam pichnout cokoliv: sitovka, modem, wifina atd. Akorat je maly problem v tom, ze mista v notasu je malo a do te sachty musi vest vyvod pro pozadovanou periferii. Jestli tam mas jako ja sachtu na modem (btw. jestli se toho modemu chces opravdu zbavit mel bych zajem, ja ho tam nemam) tak ti k ni vede kablik ke konektoru v booku. Premyslel jsem o sitovce, ale ten konektor je v booku bohuzel napevno a neni tam misto nato ho vymenit. Pokud bys mel misto tak bys tam mohldat normalni konektor a pak nejak vymyslet jak vyvest vyvod z te karty ke konektoru. Wifi je na tom podobne, sezenes urcite bez anteny, ktera se tam nevejde. Antena byva maly mmcx nebo takovy konektor, v IBM ktere maji v sobe antenu jde prave do te sachty vyvod z anteny a pak je to bez problemu. CIli pripojit tam na sbernici muzes opravdu cokoliv, ale s vyvody je to problem, protoze v booku je malo mista a bez nejakych bizarnich reseni typu pilnik a premysleni tam cokoliv vrazit nepujde :-(. Take jsem se smiril s PCMCIA sitovkou a wifi.

    Ha, tak to jsi stastny clovek, muzes byt rad, ze ti PS/2 vubec funguje. Me funguje pouze pokud ji do ps/2 strcim pred tim nez zapnu notas. Nastesti to odpojuje integrovany pointstick takze alespon muze fungovat. S tim koleckem jsem to take resil a problem je v tom, ze postevacek je PS2 zatimco mys je IMPS/2 a jako PS/2 nefunguje kolecko. Jako IMPS/2 zase blazni postevacek. Jo a volba Autodetec s nim bohuzel nefunguje :-(. Vyresil jsem to seriovou mysickou. Nicmene by se mi velice hodilo, kdyby Xka umely neco jako:

    Protocol "Autodetect,PS/2"
    
    proste prvne zkusit autodetect a pokud nic nenajde tak pouzit ps/2. Nevite nekdo, jestli neco takoveho funguje? Pak bys mel po problemu, stacilo by ti to nastavit stejne a pokud bys plugnul mys tak by ti jela a pokud bys chtel kolecko tak bys holt restnul Xka. Jo ale stejne by byl problem ten, ze bys nesmel pouzit ukazovadlo v notasu, pac to se pri IMPS/2 zase zblazni... Jak rikam, seriova mys holt byla jednodusi reseni.

    IMHO ti AGP jede, akorat ho asi neumi pouzit Savage ovladac. S tou grafikou, to je savage od s3 nebo uprava VIA? Zkousel jsi posledni savage ovladace z dri.sf.net? Pripadne jeste vyzkousej ty ovladace co nedavno uvolnila via, jestli nebudou nahodou fungovat.
    -djz

    "Yield to temptation; it may not pass your way again." -- R. A. Heinlein

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.