Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
Program: Softwarově definovaná storage. Jak začít budovat datový sklad. Zabezpečení sítí a dat. Dostupnost aplikací.
Agora plus a Faster CZ vás zvou na Data Security Workshop 30. května 2018 od 9.00 do 15.00 v Balónovém hotelu Radešín, Radešín 11, Bobrová.
Dozvíte se, proč už je čas na softwarově definovanou storage a od kterého výrobce. Jak zajistit dostupnost aplikací, včetně jejich bezpečnosti. Zabezpečení sítí a dat. Jak začít budovat datový sklad. V samostatné přednášce uvidíte jednu z možností využití virtuální reality v praxi. Zastupujícími výrobci budou Dell EMC, Fujitsu, Infortrend, Arcserve, NetSHIELD, Flowmon Networks, Commvault a Radware.
Od 16:00 je pro zájemce přípraveno společenské odpoledne doplněné o moderní aktivity Paddleboarding, Magnet fishing a spousty osvědčených aktivit jako střelba ze vzduchovky, volejbal, fotbálek a soutěž týmů v přetahování lanem o hodnotné ceny. Projížďka na elektro kolech.
Zájemci se mohou registrovat na e-mailové adrese storage@agoraplus.cz nebo telefonicky na tel.: +420 515 913 859, a to nejpozději do 20. května 2018.
Podrobný program najdete v pozvánce. [PDF]
Účast potvrdilo:
zatím bohužel nikdo
Tiskni
Sdílej: