Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Konference OpenAlt 2018 bude na Fakultě informačních technologií VUT v Brně o víkendu 3.–4. listopadu 2018 vždy od 9:30 hod. Vstup na konferenci je zdarma jako každý rok.
Program konference má téměř finální podobu. Z každého tématického okruhu jsme vybrali ty nejzajímavější přednášky. Letos je výrazné téma počítačové bezpečnosti, kde jsou například přednášky na téma NSA nástroje pro hacking nebo odposlechy mobilů a OpenSource a bankovní prostředí. Celkově se nám zdá tento track letos nejvíc našlapaný. Nově jsme se snažili vyzdvihnout tvorbu svobodného umění, kde bude mít Lukáš Bařinka workshop o OSS a workflow pro fotografování, a Pavel Baksy přednášku s názvem Audio – zvuk a tvorba hudby v GNU/Linuxu. Chceme, aby si na konferenci našli svoje témata IT profesionálové a programátoři, ale i běžní uživatelé počítačů.
Konference OpenAlt vznikla v roce 2014 jako výsledek spojení konferencí LinuxAlt a Openmobility. LinuxAlt jako konference s dlouhodobou tradicí se již od roku 2006 věnovala otevřenému softwaru a technologiím. Záhy se LinuxAlt s více jak 500 návštěvníky stal největší akcí tohoto typu v České republice. Openmobility konference vznikla v roce 2010 a přinesla českým a slovenským návštěvníkům témata otevřených mobilních platforem a otevřeného hardware formou klasických přednášek a praktických workshopů.
OpenAlt vychází z toho nejlepšího na LinuxAltu a Openmobility a rozšiřuje oblast svého zájmu o témata otevřených dat ve státní správě a soukromém sektoru (Open Data) a otevřeného přístupu k vědeckým informacím (Open Access). OpenAlt se věnuje také participativní a svobodné kultuře, zejména online spolupráci, učícím se komunitám a v souvislosti s tím i alternativnímu vzdělávání. Na své si přijdou i novodobí kutilové (Makers) řídící se pravidlem „Udělej si sám“ (DIY).
Účast potvrdilo:
zatím bohužel nikdo
Tiskni
Sdílej: