abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-64600 pojmenované RefluXFS (technické detaily) v XFS. Je tam již od verze Linuxu 4.11, tj. rok 2017. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel může editovat libovolný soubor, například klidně zrušit rootovské heslo v /etc/passwd. Videoukázka na Vimeo. V upstreamu je zranitelnost opravena.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:46 | IT novinky

    OpenAI / ChatGPT má dnes výpadky (OpenAI Status, DownDetector).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | Komunita

    Poskytovatel hostingu svobodných/open-source projektů Codeberg po hlasování na valné hromadě vydal stanovisko k využívání LLM. Kvůli vytěžování infrastruktury a rostoucím cenám hardwaru, ale také hrozbám pro spolupráci v komunitě se k LLM staví kriticky. Nebude poskytovat hosting projektů vytvářených LLM agenty.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    24.7. 14:22 | Zajímavý projekt

    Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.7. 23:00 | Nová verze

    Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 153 s kódovým názvem Meadow. Jedná se o ESR (Extended Support Release) vydání. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vylepšuje OAuth. Thundermail lze používat bez instalace doplňku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.7. 22:22 | Zajímavý článek

    AI tento rok naplno vtrhla do vývoje softwaru a výrazně ovlivňuje také open source projekty. Jiří Eischmann v příspěvku Jak mění AI open source na svém blogu rozebírá několik trendů, které v open source v poslední době v souvislosti s AI pozoruje, a jak tyto trendy svět otevřeného softwaru mění (Inflace projektů, Zahlcení kontroly, Klesající motivace zveřejňovat kód).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.7. 22:00 | IT novinky

    Evropská komise (EK) vyměřila americké internetové společnosti Google pokutu 890 milionů eur (21,5 miliardy Kč) za porušení unijního nařízení o digitálních trzích (DMA). Firma se podle unijní exekutivy provinila tím, že ve vyhledávači Google Search upřednostňovala vlastní služby a že podnikům ukládala omezení, která jim bránila nasměrovat spotřebitele k alternativním, často levnějším nákupním kanálům na platformě Google Play.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.7. 19:44 | IT novinky

    Samsung na akci Galaxy Unpacked July 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy Z Fold8 Ultra, Fold8 a Flip8, hodinky Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 a chytré brýle ve spolupráci s Gentle Monster a Warby Parker.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.7. 16:11 | IT novinky

    Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.7. 13:33 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2225 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Security Session 2015
    Logo akce Security Session 2015
    Informace o akci
    Datum: 11. 4. 2015, od: 09:00
    Konec: 11. 4. 2015, do: 19:00
    Kraj: Moravskoslezský
    Typ akce: Školní


    Security Session 2015

    Aktualizováno: 31.3.2015 20:05 | cm3l1k1 | Přečteno: 510×

    Nekomerční konference, jejímž cílem je informovat návštěvníky o aktuálních hrozbách a novinkách na poli informační bezpečnosti, technologiích, CZ/SK projektech a komunitách. Nejedná se o běžnou konferenci, jejíž hlavní náplní je prezentace “bezpečnostních produktů” ze strany obchodníků. Vystupovat zde budou odborníci, kteří reálně řeší počítačové hrozby, navrhují a implementují bezpečnostní produkty/politiky a monitorují dění na síti. Přívlastek session má navíc podtrhovat atmosféru, kterou se budeme snažit vytvořit. Konference nemá působit jako oficiální událost. Má být v prvé řadě srazem přátel s podobným zaměřením a podobným okruhem zájmů. Všichni přednášející se předem vzdali nároku na honorář. Své přednášky si připravili jednoduše proto, že je to baví a jsou schopní své, mnohdy unikátní, vědomosti zformulovat a předložit účastníkům v zajímavé formě. Po konferenci navíc pořádáme AfterParty, kde můžete diskutovat s přednášejícími.

    https://www.security-session.cz
    Program
    //_Čas 	//_Přednáška
    09:00-09:10 	Zahájení
    09:10-09:45 	Martin Drahanský / Jan Černocký – Research in Liveness Detection
    09:50-10:25 	Pavel Minařík – Co se skrývá v datovém provozu?
    10:30-11:05 	Martin Dráb – Kontrola uživatelských účtů ve Windows a jak ji obejít
    11:15-11:50 	Dominik Malčík – Privacy on the Internet
    11:50-13:00 	OBĚD
    13:00-13:35 	Markus Cserna – The problems of HTTPS (SSL)
    13:40-14:15 	Tomáš Charvát – Kladivo na SPAM
    14:20-14:55 	Michal Ambrož – Two Years with botnet Asprox
    15:20-15:55 	Boris Mutina – OSINT and beyond
    16:00-16:35 	Pavel Táborský – Jak odesílat zprávy, když někdo vypne Internet
    16:40-17:15 	Jan Kopecký – Rizika a současný stav využití exploitů
    17:20 	        Vyhlášení soutěže
    	        AFTERPARTY – večeře, diskuze

    Workshopy
    Lockpickers – zkuste si otevřít zámek
    Praktická ukázka Biometrie
    INVEA-TECH – FlowMon
    CZ.NIC – Projekt Turris

    Účast potvrdilo: zatím bohužel nikdo

    Mapa

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.