Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Česká republika je po Japonsku a Spojených státech teprve třetí zemí, kde se testovací maraton uskuteční. Organizátorem veřejného testování je sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, a Sdružení českých a slovenských uživatelů PostgreSQL (www.cspug.cz). V prostorách výukového centra Akademie CZ.NIC se příznivci PostgreSQL sejdou v pátek 21. května v 19 hodin. Odborným garantem a průvodcem testování bude Pavel Stěhule z Laboratoří CZ.NIC, který se problematice PostgreSQL věnuje již řadu let.
„Testování bude probíhat na vlastních počítačích, které si zájemci přinesou s sebou. Novou beta verzi PostgreSQL začneme testovat v pátek v 19 hodin a skončíme kolem sobotního dopoledne. Všichni, kteří se do tohoto projektu přihlásí, dostanou po přihlášení e-mailem instrukce s požadavky na konfiguraci sítě, aby byli na práci s beta verzí PostgreSQL připraveni dopředu,“ uvedl Pavel Stěhule ze sdružení CZ.NIC.
„Veřejné testování beta verze systému PostgreSQL přesně zapadá do aktivit, které bychom v naší Akademii CZ.NIC rádi viděli i do budoucna. Smyslem učebny vybavené tím nejmodernějším zařízením je vedle pořádání odborných školení také podpora internetových projektů, které slouží k rozvoji znalostí o aktuálních nebo právě začínajících projektech ze světa internetu a jeho technologií,“ doplnil Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.
Zájemci o veřejné testování se mohou závazně přihlásit do 14. května na mailové adrese pavel.stehule@nic.cz. Jako odpověď na tuto registraci dostanou potvrzení o přihlášení a požadavky související se samotným testováním. Počet testerů je omezen, akce se může zúčastnit pouze prvních 15 přihlášených zájemců.
Účast potvrdilo:
zatím bohužel nikdo
Tiskni
Sdílej: