Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
javascript i na backend a všechny úsměv přešel.Protoze ani nejsilnejsi antidepresiva proti JS nepomahaji.
Připadá mi, že je v dnešní době spousta věcí o javascriptuNo a podle toho to taky vypada. Kazda jednotliva Electron app sezere o rad(!) vic RAM nez cely OS, zpetna kompatibilita je u JS matlalu sproste slovo, nevis dne ani hodiny kdy s minor verzi random knihovny se zmeni API takze armada indu neustale neco prepisuje (a nevyhnutelne u toho neco rozbiji)...
a rustuRust mel sanci (konecne) nahradit plain C. Jenze to by musel byt kompatibilni aspon sam se sebou, aby se daly rozumne delat sdilene knihovny. Jenze to ne, je nova doba, vsechno budes dokolecka rekompilovat a jednu knihovnu mit v pameti 100x. Such improvement, many buzzwords.
Rust mel sanci (konecne) nahradit plain C.Ne, Rust nikdy nebyl myšlen jako náhražka C. Spíš C++. Jako náhrada C jsou myšleny spíš jazyky Go, Zig nebo Hare...
Jenze to by musel byt kompatibilni aspon sam se sebou, aby se daly rozumne delat sdilene knihovny. Jenze to ne, je nova doba, vsechno budes dokolecka rekompilovat a jednu knihovnu mit v pameti 100x.Tuhle diskusi už jsme vedli. Rust se technicky v tomho ohledu ničím neliší od C++. C++ také negarantuje kompatibilitu "sám se sebou", ani standardní knihovna není binárně kompatibilní napříč linuxovými distry. Což není ani Céčková stdlib. Proč si tady nestěžuješ, že 3/4 boostu jsou header only a dokolečka se rekompilují? A ten zbytek ani nedodržuje semver kompatibilitu - ale špatně je Rust? Ten požadavek na sdílené knihovny (a jejich balíčkování) bych osobně začal nějak respektovat ve chvíli, kdyby se linuxová distra v tomhle ohledu dohodla na nějakém společném postupu a vzájemné kompatibilitě. Pak by to mělo smysl, ale do té doby je to vyhozená práce. To, že se lidi obracejí k statickému linkování nebo různým AppImagím, Snapům atd. není nějaký zlý úmysl záškodnických hipsterů, ale reakce na to nesmyslné lpění na tom nekompatibilním chaosu. Dokud ten chaos bude trvat, lidi budou preferovat alternativy a nějakých pár kB nebo MB sdílené knihovny navíc fakt nikoho nezajímá.
Jaký předvýběr?
Kapitola „Will security vulnerabilities…“. Nejprve si zvolí hranici 100 programů, které používají stejnou knihovnu, a na konci má egrep opět na nějakou jinou množinu knihoven vycucanou z prstu.
Skripty odpadnou tím, že na nich ldd nevyprodukuje výstup
Skripty by neměl počítat ani jako statické, ani jako dynamické. Nebo když už, tak jako dynamické, protože jejich interpreter bude zcela určitě dynamicky linkován. Místo toho je hned v první kapitole započítá jako statické.
Jeho výsledky zajímavé jsou. Ale jen jako orientační, nebo trendové. Rozhodně ne ale seriózní.
Najit schopnyho backendaka co dela v node je strasne tezky.A kolik bys mu dal za mesic?
jeden devík, jeden admin a já, ač se bráním (no time), tak něco také musím řešitNo ale alespoň jste se nakonec dostali na ten správný začátek
zig :D ;D
JavaScript error: https://www.abclinuxu.cz/blog/ASDFGH/2023/8/aky-programovanci-jazyk-pre-2023, line 3246: ReferenceError: bmone2n is not defined
Blázni všude kam Oko dohlédne.
Tiskni
Sdílej: