Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Tiskni
Sdílej:
workspace "MyWorkspace" configurations { "Debug", "Release" } project "MyProject" kind "ConsoleApp" language "C++" files { "**.h", "**.cpp" } filter { "configurations:Debug" } defines { "DEBUG" } symbols "On" filter { "configurations:Release" } defines { "NDEBUG" } optimize "On"(prevzato z https://premake.github.io/docs/What-Is-Premake )
Voni fakt RedHataci/Suseaci/atd. jeste nepresli na Lua? Vzdyt Lua je tam snad uz dvacet let, nativne, bezproblemova (tzn. zpetna kompatibilita je plne garantovana!). Staci, aby se na ni prestali vsichni divat skrze prsty a proste ji nepouzivali jako nahrazku maker ale jako nahrazku uplne celeho SPECu.Díky, až doposud jsem o této možnosti nikdy neslyšel! Možná se na to někdy příště podívám - lua je fajn, ale nějak mám podezření že je to v principu pořád specfile. Jinak samozřejmě existují i tooly které dokáží rpm vytvořit přímo, ze souborů (například https://github.com/jordansissel/fpm). Jasně, pořád to není deb, ale alespoň to není plnohodnotný kosmický horor.
ja to pouzival kdyz se to menilo z mandraku na mandrivu a zanechalo to ve me dozivotni nechut k rpm a distrum na nem zalozenejm...
mandrake se to nejmenuje skoro 20 letTo vis, uz nejsem nejmladsi a nektere novinky mi unikaji.
nechut k rpmAno, presne tak. S mandrake jsem pred lety experimentoval, chvili jsem jej i pouzival, ale nebylo to k tomu. Debian je debian.
ttttsss vtvý patičce vidim napsaný 'In 'pacman -Syu' we trust!' :P :P :D ;D