Byla vydána nová verze 15.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři Ubuntu představili projekt Myna, tj. iniciativu zaměřenou na přidání funkce převodu řeči na text do prostředí desktopu Ubuntu. Dle plánu již v Ubuntu 26.10.
Společnost Epic Games představila nový open source systém pro správu verzí Lore navržený pro "bezprecedentní škálovatelnost dat i týmů a optimalizovaný pro projekty, včetně her a zábavy, které kombinují kód s velkými binárními soubory, aby uspokojil potřeby vývojářů i umělců". Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provedl v říjnu 2024 místní šetření u společnosti Seznam.cz. Úřad prověřoval důvodné podezření na možné protisoutěžní jednání, konkrétně zneužití dominantního postavení. Krajský soud v Brně v květnu 2025 konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné. Nejvyšší správní soud (NSS) včera rozhodl, že šetření bylo provedeno v souladu se zákonem. Krajský soud bude muset případ posoudit znovu.
Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.
V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack.
Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
K té RAM.
Odkázal jsem na to kvůli té poznámce o výrobcích.
Možná to není tak jednoduché. Omnia je mimo jiné open-hw. To výběr značně zužuje.
SatoshiLabs si museli pro svůj open-source Trezor vyvinout vlastní čip Tropic Square, aby byl jejich Trezor i open-hw. Trvá to relativně dlouho a stojí to ranec.
Řekl bych, že je to přesně naopak. Když Slush a Stick s Trezorem začínali, scházeli se v hacker space a jejich cílem bylo udělat hw peněženku pro českou komunitu - 1000 ks. Už tenkrát byli btc maximalisti a zamýšleli to pouze pro btc. Jenže se to celé dost rozjelo a tak začali Trezory dělat ve velkém. Dnes jsou světovou jedničkou. Bohužel do Trezoru přidali i další coiny, takže už to není o nadšení z btc, ale o cílení na širší trh.
Neměl bys psát o věcech, o kterých nic nevíš. Nikdo si přece nepostaví vlastní čip proto, aby jej prodal pár lidem.
Když jsem ohledně toho hledal nějaké informace, nikde o tom nic nebylo. Teď už to mají i na svém webu.
Nechápu, proč jsi to napsal.
Tady máš datasheet Omnie NG (po kliknutí se zobrazí dialog pro uložení souboru).
Ten mám, ale MikroTik není open-source a open-hw. Rád si za tyhle věci připlatím. Od Turrisu jsem dostal 10% slevu, MikroTika prodám za 2k Kč a tak mě výměna routerů vyjde na ~10k Kč. Za ně dostanu výkonnější router, než ten stávající, který bude open-all. Za mě super.
Zdar Maxi!
Přesně tak. To musí vědět každý sám. Btw, zrovna ax3 mám.
Když pominu, že je closed-all, tak je docela dobrý. Ta uzavřenost mi ale vadí a na novou Omnii čekám už roky.
Tiskni
Sdílej: