Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Má to výhodu, že když si dáš fotku své nahé Rúty do domovské složky Roota , tak ani v případě RMA disku ji nikdo neuvidí (nebo do DB ve VAR). Prostě celý disk je šifrovaný, ale nepotřebuješ zadávat heslo (neopakuju se )…
V tomto případě je to tak, že se lze připojit jedním klíčem a jedním hnusným 32 znaků dlouhým heslem (když můžeš a nemusíš ho zadávat proč ne…) a oba jsou samozřejmě jinde „schované“.
V Grub-u jsou dvě položky v menu, takže lze zvolit položku s interaktivním zadáním hesla.
Ale pomohl jsi si mi uvědomit, že i když bylo cílem, aby při zklamání přihlášení klíčem se to zeptalo na heslo, tak v případě zadání klíče ze souboru, tomu tak není, protože se to zeptá jen v případě když zklame odemčení klíčem, ale ne v případě pokud zklame mkdir či mount (tedy třeba i neexistence flašky) - musím to opravit, i když mám ten 2. případ (klíč přímo ze zařízeni), kde to funguje správně .
To tam určitě nebude, ale najdou se recepty na pečení chleba s tajnou přísadou….
Nicméně „proč ne, když můžu“, a navíc Arch a Bubuntu to snad umí out-of-box, tak jsem to musel naučit i CentOS (a navíc jsem se musel zamyslet „jak bez bashismů“, což neuškodí)
Tiskni
Sdílej: