Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Pro pobavení něco tvrdé demagogie v podání BNP, British National Party, takoví místní "Sládkovci" - http:// news.bbc.co.uk/1/hi/uk_politics/election_2010/8644878.stm Slibují všechno co jen trochu populární - okamžitě stáhnout vojáky z Afganistánu, british jobs for british workers (omezení imigrace), protievropská rétorika, straší evropským superstátem, omezováním suverenity.Všechno z toho je pravda a pod všechno bych se podepsal. V čem je problém? Ne všichni jsou takoví idioti jako LP (ti přiznali, že imigraci podporovali proto, aby měli víc voličů, protože imigranti je volí!!), LibDems (to jsou jen úchylové) nebo dokonce i ta CP (de facto zelená strana), aby imigraci podporovali.
A podobně je na to UKIP (UK Independence Party). Jako hlavní bod programu - vystoupení z EU, jinak zhruba stejná demagogie jako u BNP. Dost mi tyhle strany splývají. Všimněte si obrázku W. Churchilla (chudák) na pozadí.Jinak se mi zdálo, že je tento článek poměrně dobrý, ale říct o UKIP a BNP, že splývají, svědčí o totální neznalosti UKIP i celé britské politiky. UKIP byla mimochodem po konzervativcích druhá nejúspěšnější strana ve volbách do EP, takže to rozhodně je strana, kterou by i ten bájný "obyčejný člověk" mohl a měl znát.
Jako občan EU můžete volit (skoro) ve všech volbách, kromě parlamentních, tak jsem si tuhle možnost nenechal ujít.Oops, me to prislo nejaky divny. Kdyz jsem vstoupil do volebni mistnosti jako prvni vec jsem strcil volebni komisi pod nos svuj cesky pas a dostal jsem takovej pohled, ze si ho ma pritelkyne co stala hned zamnou okamzite strcila do zpet do kapsy. Dostal jsem bilej i zelenej papirek... oba jsem poctive vhodil do urny :) ale co uz, alespon jsem hlasoval za ty co v nemohli :) ... stejne jsme nakonec zustali rudy, i na radnici.
Tiskni
Sdílej: