Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Veľmi pekný článok! Výsledky sú ale trochu divné. Že V8, webkit a opera sú najrýchlejšie neprekvapuje. Čo prekvapuje je, že arora a rekonq, ktoré používajú tiež webkit, skončili oveľa horšie. Používajú snáď iný JS engine než midori? Ďalšia divná vec je, že konqueror je pomalší ako firefox. Z tohoto vidieť, že rýchlosť JS nehrá až tak veľkú roľu, lebo pri bežnom browsovaní mi konqueror pripadal o dosť rýchlejší.
libQtWebKit.so.4()(64bit)
, kterou mám v systému přítomnou v balíčku libQtWebKit4-4.6.2-114.2. Midori naproti tomu používá libwebkit-1.0.so.2()(64bit)
, tedy součást balíčku libwebkit-1.1.15.1-2.5. To by mohlo vysvětlovat propad Arory a Rekonqu.
Jinak je pravda, že rychlost JavaScriptu na celkový dojem z prohlížeče asi až takový dopad nemá, protože i když Konqueror prohrál, tak i mě připadá příjemně rychlý. nicméně je to veličina, která se dobře měří Dík za upresnenie.
Tak jasné. Všetky objektívne benchmarky sú len syntetické. Tie reálne sú totiž zaťažené toľkými faktormi, že nevypovedajú skoro nič. Možno štatistika cez 100 000 používateľov by už niečo povedala
byl počítač pod minimální zátěží - na pozadí se své počítala rosetta@homeROFL
Vzdycky jsem si tak povzdechl kdyz me s tim ve skole nejaky cvicici prudil, ale ten graf nema popsanou jednu osu, a neni na prvni pohled videt jestli jsou to sekundy nebo body, a jestli je lepsi vic nebo min. Hrozny, kdyz po letech clovek zjisti, ze ti chlapci meli pravdu.
Jasne, jde to odvodit z toho, ze firefox a konqueror maji hodne, takze min je asi lepsi, ale stejne :)
Midori 0.2.4-34ca293, GTK+ 2.20.0, WebKitGTK+ 1.1.16 Total: 624.0ms +/- 1.3% Arora 0.10.2 (Git: 1386 82de949), WebKit: 532.4 Total: 2027.2ms +/- 0.5% Firefox 3.6.2, rv: 1.9.2.2, Gecko/20100323 Total: 1318.0ms +/- 6.3%Velmi podobně jak Midori vychází i
Chromium 5.0.307.11 (39572) Total: 567.4ms +/- 3.5%které je ovšem prakticky nepoužitelné, jelikož v reálu je stránka nepřístupná, dokud se úplně celá nevykreslí. Obzvláště procházet dlouhé diskuze zde na ábíčku je v Chromiu utrpení, takže pokud ho spustím, je to spíš omylem. Operu mám momentálně 10.54, ale začínám jí mít plné zuby a možná se vrátím k devítkové řadě, která fungovala a byla stabilní. Opera 10.10 se celkem dala používat, ale skoro při každém zavření spadla a musel jsem odškrtnout její restart a opětovně zavřít. Současná verze sice nepadá, ale spousta javascriptových věcí v ní nefunguje, nefunguje procházení PDF, a pokud je na stránce flash, tak většinou vytuhne úplně (přitom starší verze fungovaly perfektně).
Tiskni
Sdílej: