Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Za par $$$ mam herni konzolu...
prumerny IT clovek v CR vydelava 100k+ mesicneTak určitě. Nicméně souhlasím, že krást dnes ještě hry je hloupé.
Se všema budíkama, displejema a ovládacíma prvkama zaslepenýma naleštěnýma skleněnýma destičkama.
Nejsou třeba, když člověk přejede jazykem ten skleněnej poklop zleva doprava, tak se mu v tom helmovým displeji* objeví appstore kde se dá koupit aplikace, s kterou ti rádiovou komunikaci se zemí bude přednášet animovaný hovno a můžeš si zaplatit předplatný.
* Ten si musíš předtím sundat, jinak většina lidí jazykem nedosáhne. V pořádku, they are holding it wrong [Masivní potlesk na keynote. Koukáš snad na epplou keynote, ne?]To není žádná pravda, že by pro linux nebyly žádné hry. Máme třeba Wesnoth, Tuxcart, Solitarii a... a... a Wesnoth jsem už říkál?Jak jsi mohl zapomenout?! David a duchové
Jenom si dělám legraci, dnes už situace není tak katastrofální a občas se nějaký ten áčkový titul najde.
Ve vývoji „áčkových“ (respektive „víceáčkových“) her se točí takové prachy, že si kvůli návratnosti zřídka dovolí kreativně riskovat – výsledek je většinou sterilní a tak nějak furt na jedno brdo. (Analogický vývoj jako u velkofilmových produkcí.) I když je v jádru zajímavá hra, nafouknou ji několikanásobně tupou výplní, zaplácnou hazardem atp.
Co by například mě z téhle kategorie zajímalo za posledních 10-15 let, nejspíš dokážu spočítat na prstech, a pak půlka z toho stejně není můj žánr.
Vedle toho jsou tisíce nezávislých her, kde autoři mají více méně naprostou tvůrčí svobodu, takže se mezi tím najdou perly. Nakonec hromady perel.
Tiskni
Sdílej: