Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ano, je to pravda .
Tiskni
Sdílej:
tohle linux neumiMas pravdu, linux neni cileny na bachare napravnych zarizeni. A ktery OS to umi?
takze rikas ze dite koukajici na pecko je u tebe normalni?Normální mi přijde s dětma mluvit, poučit je, vést k zodpovědnosti. Ta aplí zlatá klec ti stejně nepomůže, budou koukat na péčko u spolužáka na nějaký chinadroidu s pěti viry...
před padesáti lety tady žádné (místní) pánské časopisy nebyly. Jenom paš pár kousků plejboje ze západu. Jediný co bylo tak několikrát okopírovaný amaterský fotky bobrů.No tak pak by pritom mohlo stacit (tvl to je obrat): Fabianovic dvojčata se posadí do poslední lavice napravo od dveří ve směru ze třídy, když je učitel Hnízdo pozve dovnitř.
Jako fakt nejsem pamětník tý dobyTak hlavne ze mas silny nazory na to co bylo a nebylo :)
To vis ze tistena erotika byla. Odkud se asi tak vzaly fotky a plakaty v uplne vsech panskych satnach, kalendare na dilnach a tak, co myslis?To mi připomíná Šimka a Grossmana. Od té doby jsem dělal mistra. Do práce jsem jezdil vlastním autem, kávu si vařil sám. Na zdi jsem měl obraz Husáka a Lollobrigidy. Řekli mi, abych tu kurvu sundal. Sundal jsem Husáka a od té doby jsem pracoval ve výkopu.
neumí přeplavat Středozemní moře na vyfouknuté pneumaticeSmankote! Muzu poprosit, co je tohle za (ale trebas mozna na 1-2 roky) dezinfo? Po tomhle se pidit by bylo jak hledat cestneho spickoveho politika.
Název Linux původně označoval jen samotné jádro, ale velmi brzy byl název zevšeobecněn a vztažen na celý systém, který se skládá z jádra operačního systému, knihoven, pomocných nástrojů a dalšího aplikačního software a je souhrnně označován jako linuxová distribuce.Holt jak jsi pozadu, tak ti asi nějaké věci unikají
Tyhle linuxacke fantasie… az nekdy uvidis macNedávno jsem si na tebe vzpomněl. Po posledním upgradu pracovního Macu na macOS 15.2 mi začal blbnout bluetooth, občas se nedá zapnout, zůstane v jakémsi věčně zapínacím stavu a nedá se s tím nic udělat až do restartu. Takže teď jsem efektivně bez bluetooth, protože furt restartovat se mi opravdu nechce (to je jak Windows). Tolik k té bezporuchovosti Maců.
pak několik dní kopíroval data
dokud opět nezaplním celý diskTo se chlubíš, nebo chceš aby tě někdo politoval?