Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Section "Device" Identifier "Second ATI Radeon Mobility IGP 345M" Driver "radeon" BusID "PCI:1:5:0" VendorName "ATI Radeon Mobility IGP 345M" BoardName "Radeon Mobility IGP 345M" Screen 1 Option "MonitorLayout" "auto,auto" # === TV-out Management === Option "NoTV" "no" Option "TVStandard" "PAL-D" Option "TVHSizeAdj" "0" Option "TVVSizeAdj" "0" Option "TVHPosAdj" "0" Option "TVVPosAdj" "0" Option "TVHStartAdj" "0" Option "TVColorAdj" "0" Option "GammaCorrectionI" "0x06419064" Option "GammaCorrectionII" "0x00000000" EndSectionStacilo by mi to v pripade kdyby se mi podarilo pustit mplayer v konzoli, ale nevim jak na fb...
[root@nx9010 etc]# Xorg -version X Window System Version 6.8.1
Note: atitvout does not work with the radeon driver of Xorg 6.8.0 and 6.8.1. It seems that it will work again in Xorg 6.8.2 if you add the line below in Device section of xorg.conf:
Option "BIOSHotkeys" "true"atitvout works with Xorg 6.7.x's radeon driver, but DRI does not. Both s-video and DRI works with XFree86 if you recompile it with DRI CVS. atitvout works with vesa driver of Xorg 6.8.x but XV extention does not work with vesa driver, which means you will lose several facilities of your video player program besides performance decrease. With mplayer use x11 video ouput (-vo parameter) instead of xv video output.
Takže pokud dobře čtu, měl bych dosáhnout svého cíle přechodem na XFree86 s DRI z CVS zdrojáků.
Option "MonitorLayout" "STV,none"resp. na vhodný výstup natvrdo vrazí STV a prý to funguje.. Já tu teď budu planě teoretizovat, opravdu to nemám jak vyzkoušet a nastavení z funkční doby už si přesně taky nepamatuju, ale je pravda, že zrovna tohle bych viděl jako docela dobře možné.
Tiskni
Sdílej: